Změny v provozu ostravských sběrných dvorů

  • 1. listopadu 2019,
  • 12:31,

V pátek 1. listopadu přejdou ostravské sběrné dvory opět na zkrácenou zimní provozní dobu, která potrvá až do konce března příštího roku. Od listopadu 2019 rovněž dojde k rozšíření služeb sběrného dvora ve Staré Bělé a ke zrušení sběrného dvora v Proskovicích.

Sběrné dvory v Porubě, Přívoze, Kunčicích a Zábřehu budou od pondělí do neděle zavírat v 18 hodin, tedy o dvě hodiny dříve oproti letnímu režimu, sběrné dvory v Radvanicích, Slezské Ostravě, Martinově, Mariánských Horách a Staré Bělé budou od pondělí do pátku otevírat až v 10 hodin (na rozdíl od letní 9. hodiny) a zavírat budou o hodinu dříve, tedy v 18 hodin, a v sobotu budou otevřeny od 8 do 12 hodin. Sběrný dvůr v Krásném Poli bude v provozu ve středu a v pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Provoz sběrného dvoru v Polance zůstává celoročně beze změn.

A s pátkem 1. listopadu souvisí i další změna. Bude rozšířen sběrný dvůr ve Staré Bělé a zároveň zrušen sběrný dvůr v Proskovicích. „Přestože namísto původních 12 nyní bude v Ostravě k dispozici jen 11 sběrných dvorů, v konečném důsledku tato změna přinese řadu benefitů. Tím zásadním je větší počet hodin, kdy je v Ostravě možné odpad do sběrných dvorů odevzdat. Tato pozitivní změna souvisí s delší provozní dobou, která bude od 1. listopadu platit ve sběrném dvoru ve Staré Bělé, kde bude rozšířen i sortiment odpadů, které zde bude možné odložit. Konkrétně jde o větve a odevzdávání stavebních odpadů za úplatu. Větší prostor sběrného dvora umožní i lepší vytřídění využitelných složek objemných odpadů,“ vysvětluje Vladimíra Karasová, mluvčí společnosti OZO Ostrava, a dodává, že právě nedostatek prostoru a relativně malá spádová oblast byly důvodem zrušení proskovického sběrného dvora. Na jeho místě zůstane pro proskovické občany i do budoucna místo pro odkládání zeleně a od příštího roku bude navýšen také počet velkoobjemových kontejnerů přistavovaných přímo do ulic městského obvodu Proskovice.

Více informací o tom, jaký odpad a v jakém množství mohou Ostravané ve sběrných dvorech bezplatně odevzdat, a také interaktivní mapa ostravských sběrných dvorů jsou k dispozici na www.ozoostrava.cz.Horský hotel Sůkenická, spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

AUTO Hlaváček a.s.
Opava
od 26 000 Kč do 34 000 Kč

Detail

GURMÁN SEDLNICE s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků