Nezisková organizace Mikasa uspořádala konferenci s názvem Klece autismus nevyřeší

  • 19. listopadu 2019,
  • 16:57

Nezisková organizace Mikasa 13. 10. oslavila 10 let svého působení. Za podpory Moravskoslezského kraje, města Ostravy a nadačního fondu RESIDOMO uspořádala benefiční divadelní představení a konferenci pod názvem „Klece autismus nevyřeší“. Díky svým dlouholetým zkušenostem a unikátního přístupu se zástupci Mikasy řadí mezi špičkové odborníky, kteří předali účastníkům nejnovější poznatky o autismu.

Benefiční divadlo

Díky prodeji vstupenek nezisková organizace získala 19 000,- Kč, které budou použity na podporu služeb poskytovaných klientům. Ostravský Cooltour přivítal 18. října téměř 120 diváků, kteří shlédli 2 inscenace hrané herci s autismem z divadelního spolku Dr.amAS, působícím při Národním ústavu pro autismus v Praze. Výjimečné představení přesvědčilo publikum o tom, že i lidé s autismem mohou dokázat neuvěřitelné věci, ale zároveň si nesou své břímě. 

Konference „Klece autismus nevyřeší“

Naplněná kapacita auly Lékařské fakulty Ostravské univerzity hostila přednášející nejen z organizace Mikasa, ale také z Velké Británie. Prithvi Perepa je přednášejícím o autismu na University of Birmingham, je autorem knih a časopiseckých článků o autismu a pravidelně se věnuje výzkumu v oblasti autismu. 

Spolu s ředitelem organizace Mikasa – Michalem Panáčkem a dalšími kolegy předal laické i odborné veřejnosti informace týkajících se témat Sexualita a vztahové vzdělávání osob s PAS, Klíčování problémového chování prostřednictvím prvků KBT, Nácviky dovedností u osob s Aspergerovým syndromem a Metody a techniky práce s rodinou s dítětem s PAS.

Za Mikasu přednášely: Soňa Tichá, Veronika Cahová, Sandra Štěpánková, Tereza Šimečková, Klára Lichovníková a Aneta Bajgarová.

„Děkujeme partnerům a všem zúčastněným za podporu. Díky vám jsme prostřednictvím konference představili odbornost naší organizace a informovali posluchače o možnosti poskytnutí konzultace, případové práce, supervize a dalších služeb.  Máte-li i vy jako jedinec nebo firma vůli podpořit to, co děláme, kontaktujte nás na fundraiser@mikasazs.cz nebo na tel: +420 736 155 524.“ uvedl ředitel Michal Panáček.SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Dnes 18:00 - 15.12. 20:00
Frýdek-Místek, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

Zítra 9:00 - 12.12. 5:10
Ostrava, Velký svět techniky, Dolní Vítkovice

Kecičky a písničky / talkshow Richarda a Karin Krajčo

16.01. 19:00 - 12.12. 5:10
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Emir Sejdini
Ostrava-město
od 16 280 Kč

Detail

TECHNOTRON - METAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

VESPER FRAMES s.r.o.
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků