Nezisková organizace Mikasa uspořádala konferenci s názvem Klece autismus nevyřeší

  • 19. listopadu 2019,
  • 16:57,

Nezisková organizace Mikasa 13. 10. oslavila 10 let svého působení. Za podpory Moravskoslezského kraje, města Ostravy a nadačního fondu RESIDOMO uspořádala benefiční divadelní představení a konferenci pod názvem „Klece autismus nevyřeší“. Díky svým dlouholetým zkušenostem a unikátního přístupu se zástupci Mikasy řadí mezi špičkové odborníky, kteří předali účastníkům nejnovější poznatky o autismu.

Benefiční divadlo

Díky prodeji vstupenek nezisková organizace získala 19 000,- Kč, které budou použity na podporu služeb poskytovaných klientům. Ostravský Cooltour přivítal 18. října téměř 120 diváků, kteří shlédli 2 inscenace hrané herci s autismem z divadelního spolku Dr.amAS, působícím při Národním ústavu pro autismus v Praze. Výjimečné představení přesvědčilo publikum o tom, že i lidé s autismem mohou dokázat neuvěřitelné věci, ale zároveň si nesou své břímě. 

Konference „Klece autismus nevyřeší“

Naplněná kapacita auly Lékařské fakulty Ostravské univerzity hostila přednášející nejen z organizace Mikasa, ale také z Velké Británie. Prithvi Perepa je přednášejícím o autismu na University of Birmingham, je autorem knih a časopiseckých článků o autismu a pravidelně se věnuje výzkumu v oblasti autismu. 

Spolu s ředitelem organizace Mikasa – Michalem Panáčkem a dalšími kolegy předal laické i odborné veřejnosti informace týkajících se témat Sexualita a vztahové vzdělávání osob s PAS, Klíčování problémového chování prostřednictvím prvků KBT, Nácviky dovedností u osob s Aspergerovým syndromem a Metody a techniky práce s rodinou s dítětem s PAS.

Za Mikasu přednášely: Soňa Tichá, Veronika Cahová, Sandra Štěpánková, Tereza Šimečková, Klára Lichovníková a Aneta Bajgarová.

„Děkujeme partnerům a všem zúčastněným za podporu. Díky vám jsme prostřednictvím konference představili odbornost naší organizace a informovali posluchače o možnosti poskytnutí konzultace, případové práce, supervize a dalších služeb.  Máte-li i vy jako jedinec nebo firma vůli podpořit to, co děláme, kontaktujte nás na fundraiser@mikasazs.cz nebo na tel: +420 736 155 524.“ uvedl ředitel Michal Panáček.Miroslav Martinek
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

Golden Riviera Investment s.r.o.
Nový Jičín
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

Řeznictví Tichý s.r.o.
Opava
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků