Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezisková organizace Mikasa uspořádala konferenci s názvem Klece autismus nevyřeší

Nezisková organizace Mikasa 13. 10. oslavila 10 let svého působení. Za podpory Moravskoslezského kraje, města Ostravy a nadačního fondu RESIDOMO uspořádala benefiční divadelní představení a konferenci pod názvem „Klece autismus nevyřeší“. Díky svým dlouholetým zkušenostem a unikátního přístupu se zástupci Mikasy řadí mezi špičkové odborníky, kteří předali účastníkům nejnovější poznatky o autismu.

Benefiční divadlo

Díky prodeji vstupenek nezisková organizace získala 19 000,- Kč, které budou použity na podporu služeb poskytovaných klientům. Ostravský Cooltour přivítal 18. října téměř 120 diváků, kteří shlédli 2 inscenace hrané herci s autismem z divadelního spolku Dr.amAS, působícím při Národním ústavu pro autismus v Praze. Výjimečné představení přesvědčilo publikum o tom, že i lidé s autismem mohou dokázat neuvěřitelné věci, ale zároveň si nesou své břímě. 

Konference „Klece autismus nevyřeší“

Naplněná kapacita auly Lékařské fakulty Ostravské univerzity hostila přednášející nejen z organizace Mikasa, ale také z Velké Británie. Prithvi Perepa je přednášejícím o autismu na University of Birmingham, je autorem knih a časopiseckých článků o autismu a pravidelně se věnuje výzkumu v oblasti autismu. 

Spolu s ředitelem organizace Mikasa – Michalem Panáčkem a dalšími kolegy předal laické i odborné veřejnosti informace týkajících se témat Sexualita a vztahové vzdělávání osob s PAS, Klíčování problémového chování prostřednictvím prvků KBT, Nácviky dovedností u osob s Aspergerovým syndromem a Metody a techniky práce s rodinou s dítětem s PAS.

Za Mikasu přednášely: Soňa Tichá, Veronika Cahová, Sandra Štěpánková, Tereza Šimečková, Klára Lichovníková a Aneta Bajgarová.

„Děkujeme partnerům a všem zúčastněným za podporu. Díky vám jsme prostřednictvím konference představili odbornost naší organizace a informovali posluchače o možnosti poskytnutí konzultace, případové práce, supervize a dalších služeb.  Máte-li i vy jako jedinec nebo firma vůli podpořit to, co děláme, kontaktujte nás na fundraiser@mikasazs.cz nebo na tel: +420 736 155 524.“ uvedl ředitel Michal Panáček.
ČOS - Speciální servis s.r.o. - pracoviště Nádraží
Frýdek-Místek
od 19 500 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

IKOV TRADE a.s.;
Ostrava
od 35 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail