KŘÍDLENÍ nadační fond podpořil 9 jedinečných projektů v regionu

  • 3. března 2020,
  • 12:11,
  • PR

Velmi úspěšnou, již šestou sezonu uzavírá KŘÍDLENÍ nadační fond. Projekty devíti místních neziskových organizací získaly rekordních více než půl milionu korun. Tyto prostředky byly získány díky štědrým dárcům na Adventu plném KŘÍDLENÍ, aktivitami v průběhu roku a zároveň díky výtěžku TyrkysOVA!!! sbírka ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava a.s.. Co vyčíslit nelze, jsou vzniklé příběhy nových spoluprací, vazby a příležitosti, které naplňují záměr nadačního fondu.

“Skládáme se na křídla pro místní neziskovky”

“Získat peníze pro nás není cílem, ale prostředkem. A stejně důležité jsou pro nás vztahy a partnerství, podpora a pozornost, sdílení a příběhy. Proto stojíme na startu nové, již sedmé křídlící sezóny, a v březnu 2020 otevíráme bránu novým projektům. Těšíme se na nové výzvy a příležitosti.” Za celý tým komentuje Lenka Pietraszková.

V roce 2019/20 bylo vybráno ke spolupráci 9 organizací, o dvě více než loni. Od března do ledna se spolupráce odehrávala na bázi pravidelných setkání, které pomohly neziskovkám inovovat vlastní fundraisingové nástroje a rozvinout nové vzájemně smysluplné příběhy. Ve společné sestavě se křídlící neziskovky prezentovaly na akcích typu Colours of Ostrava či Den ostravských dopraváků. Vše vyvrcholilo II. ročníkem Tyrkysové sbírky a XIV. ročníkem festivalu Advent plný KŘÍDLENÍ. 

Kromě cílové částky jednotlivých projektů, dohromady 356 tisíc korun, si neziskové organizace z toho ročníku odnášejí dalších 236 tisíc korun, které přinesly společně vytvořené příležitosti. Tato částka obsahuje například částky získané prodejem či dražbou na křídlícím festivalu, poukázky na zboží, vstupenky, tiskárny od podporujících partnerů či jedinečné granty získané ve spolupráci s INNOGY. Přes portál Darujme.cz zapojeným neziskovkám přispělo neuvěřitelných 120 dárců, mimo tento systém dalších 32 dárců a na akcích do pokladniček mnohem více. 

Díky rozvíjejícímu se partnerství s Dopravním podnikem Ostrava a.s. vznikl naprosto unikátní  a nový fundraisingový nástroj v celosvětovém měřítku. Díky aplikaci MOjeDPO funguje Tyrkysová jízdenka - dobročinný způsob, jak se svézt městskou hromadnou dopravou a přitom darovat… Výtěžek 150 000 Kč přinesla TyrkysOVA!!! sbírka. Ta probíhala v listopadu za pomoci dobrovolníků z řad studentů, neziskových organizací i veřejnosti v ostravské hromadné dopravě.

Jako příklady dobré praxe s radostí zmiňujeme organizaci Colliery srdcem, již dříve úspěšnou ve fundraisingových kampaních, která nabídla společný prostor ke zviditelnění se na akci Colours of Ostrava. Díky tomu např. organizace Alma Mater, úzce spolupracující s Národním registrem dárců kostní dřeně, získala rekordní počet 250 zapsaných dárců během této akce. Hned týden poté jeden z dárců zachránil lidský život. 

Prezentací spolku Kapradí na ostravských Colours došlo k oslovení širší dárcovské základny a také k navázání cenné spolupráce této malé opavské neziskovky se Slezskou univerzitou v Opavě.

Spolek Kapradí i v nadcházejícím období rozvíjí spolupráci se spolkem For Help - Autismus v novém společném projektu. A takových je mnoho. Tohle je přesně to, co vyjadřuje podstatu a poslání KŘÍDLENÍ nadačního fondu i věty, kterou ke tvořivé spolupráci všechny vyzývá: “Lítejte v tom s námi!”

 “Jsme velmi vděčni, že jsme dostali příležitost být pod křídly. Letos jsme získali možnost a motivaci posunout naši organizaci zase o pár kroků dál. Mockrát děkujeme za láskyplnou a profesionální podporu!” Říká Kateřina Rybářová Vavrečková ze spolku Kapradí. 

Podrobnější informace k jednotlivým projektům jsou na webu www.kridleni.cz

KŘÍDLENÍ nadační fond svou činností již sedmým rokem podporuje místní neziskové organizace. Věnuje pozornost jedinečným projektům, které nezapadají do běžných grantových schémat. Za dobu své existence ve svém kruhu vyzdvihl a také generoval již více než tři desítky výjimečných projektů, a vybraným neziskovkám tak přinesl více než 1,1 milionu korun. Projekty jsou financovány z vlastních fundraisingových aktivit nadačního fondu, jako je TyrkysOVA!!! sbírka a především dlouholetý největší festival dobročinnosti v ČR - Advent plný KŘÍDLENÍ.   

V Ostravě 2. 3. 2020BĚLA - služby s.r.o. Horní-Suchá
Horní Suchá
od 17 400 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků