Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

KŘÍDLENÍ nadační fond podpořil 9 jedinečných projektů v regionu

Velmi úspěšnou, již šestou sezonu uzavírá KŘÍDLENÍ nadační fond. Projekty devíti místních neziskových organizací získaly rekordních více než půl milionu korun. Tyto prostředky byly získány díky štědrým dárcům na Adventu plném KŘÍDLENÍ, aktivitami v průběhu roku a zároveň díky výtěžku TyrkysOVA!!! sbírka ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava a.s.. Co vyčíslit nelze, jsou vzniklé příběhy nových spoluprací, vazby a příležitosti, které naplňují záměr nadačního fondu.

“Skládáme se na křídla pro místní neziskovky”

“Získat peníze pro nás není cílem, ale prostředkem. A stejně důležité jsou pro nás vztahy a partnerství, podpora a pozornost, sdílení a příběhy. Proto stojíme na startu nové, již sedmé křídlící sezóny, a v březnu 2020 otevíráme bránu novým projektům. Těšíme se na nové výzvy a příležitosti.” Za celý tým komentuje Lenka Pietraszková.

V roce 2019/20 bylo vybráno ke spolupráci 9 organizací, o dvě více než loni. Od března do ledna se spolupráce odehrávala na bázi pravidelných setkání, které pomohly neziskovkám inovovat vlastní fundraisingové nástroje a rozvinout nové vzájemně smysluplné příběhy. Ve společné sestavě se křídlící neziskovky prezentovaly na akcích typu Colours of Ostrava či Den ostravských dopraváků. Vše vyvrcholilo II. ročníkem Tyrkysové sbírky a XIV. ročníkem festivalu Advent plný KŘÍDLENÍ. 

Kromě cílové částky jednotlivých projektů, dohromady 356 tisíc korun, si neziskové organizace z toho ročníku odnášejí dalších 236 tisíc korun, které přinesly společně vytvořené příležitosti. Tato částka obsahuje například částky získané prodejem či dražbou na křídlícím festivalu, poukázky na zboží, vstupenky, tiskárny od podporujících partnerů či jedinečné granty získané ve spolupráci s INNOGY. Přes portál Darujme.cz zapojeným neziskovkám přispělo neuvěřitelných 120 dárců, mimo tento systém dalších 32 dárců a na akcích do pokladniček mnohem více. 

Díky rozvíjejícímu se partnerství s Dopravním podnikem Ostrava a.s. vznikl naprosto unikátní  a nový fundraisingový nástroj v celosvětovém měřítku. Díky aplikaci MOjeDPO funguje Tyrkysová jízdenka - dobročinný způsob, jak se svézt městskou hromadnou dopravou a přitom darovat… Výtěžek 150 000 Kč přinesla TyrkysOVA!!! sbírka. Ta probíhala v listopadu za pomoci dobrovolníků z řad studentů, neziskových organizací i veřejnosti v ostravské hromadné dopravě.

Jako příklady dobré praxe s radostí zmiňujeme organizaci Colliery srdcem, již dříve úspěšnou ve fundraisingových kampaních, která nabídla společný prostor ke zviditelnění se na akci Colours of Ostrava. Díky tomu např. organizace Alma Mater, úzce spolupracující s Národním registrem dárců kostní dřeně, získala rekordní počet 250 zapsaných dárců během této akce. Hned týden poté jeden z dárců zachránil lidský život. 

Prezentací spolku Kapradí na ostravských Colours došlo k oslovení širší dárcovské základny a také k navázání cenné spolupráce této malé opavské neziskovky se Slezskou univerzitou v Opavě.

Spolek Kapradí i v nadcházejícím období rozvíjí spolupráci se spolkem For Help - Autismus v novém společném projektu. A takových je mnoho. Tohle je přesně to, co vyjadřuje podstatu a poslání KŘÍDLENÍ nadačního fondu i věty, kterou ke tvořivé spolupráci všechny vyzývá: “Lítejte v tom s námi!”

 “Jsme velmi vděčni, že jsme dostali příležitost být pod křídly. Letos jsme získali možnost a motivaci posunout naši organizaci zase o pár kroků dál. Mockrát děkujeme za láskyplnou a profesionální podporu!” Říká Kateřina Rybářová Vavrečková ze spolku Kapradí. 

Podrobnější informace k jednotlivým projektům jsou na webu www.kridleni.cz

KŘÍDLENÍ nadační fond svou činností již sedmým rokem podporuje místní neziskové organizace. Věnuje pozornost jedinečným projektům, které nezapadají do běžných grantových schémat. Za dobu své existence ve svém kruhu vyzdvihl a také generoval již více než tři desítky výjimečných projektů, a vybraným neziskovkám tak přinesl více než 1,1 milionu korun. Projekty jsou financovány z vlastních fundraisingových aktivit nadačního fondu, jako je TyrkysOVA!!! sbírka a především dlouholetý největší festival dobročinnosti v ČR - Advent plný KŘÍDLENÍ.   

V Ostravě 2. 3. 2020Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Do národního finále soutěže Vesnice roku Palkovice chystají čtyřhodinovou prezentaci formou festivalu

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal 9. ročník Festivalu dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva. Obec tam navíc převzala ocenění v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku a připravuje festival, se kterým se v září představí porotě ve finále.

Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

14. července 2024 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.