Pavilon vyčleněný jen pro pacienty s koronavirem máme, další se připravuje

  • 2. dubna 2020,
  • 10:06,
  • PR

COVID1 - tak se nově říká pavilonu, kde jsou hospitalizováni jen pacienti s podezřením na koronavirus nebo ti, u kterých už se nemoc potvrdila. V budově, která stojí mimo centrální lůžkový monoblok, původně sídlilo kromě Kliniky infekčního lékařství také Oddělení kožní a lymfodrenáže. Obě oddělení se už přestěhovala jinam a celý pavilon tak funguje jen jako infekční.

„Na klinice pracovalo původně 11 lékařů, teď jsou doplněni o další z jiných oborů, celkově na 20 lékařů,“ přiblížil aktuální stav přednosta Kliniky infekčního lékařství doc. MUDr. Luděk Rožnovský, CSc. 

S novou situací se musela vyrovnat i původně kožní specialistka MUDr. Gabriela Pitříková. “Myslím si, že ta práce na infekci je náročnější v tom, že musíme pacienty mnohem více hlídat. Mnohé léky jim podáváme intravenózně. U pacientů na kožním jsem toto tak často nedělala. Ale nestěžuju si. Je to pro mě nová zkušenost a naučím se něco nového,“ přiblížila změnu své pracovní náplně mladá lékařka.

Vedení ostravské fakultní nemocnice rozhodlo, že pro případný nápor pacientů připraví další oddělení. Pracovní název COVID2 dostal objekt v sousedství Kliniky infekčního lékařství. Umístěna je zde mimo jiné i Klinika plicních nemocí a tuberkulózy. Také její lékaři už školením na Klinice infekčního lékařství prošli, protože právě tato klinika by se v případě potřeby změnila v oddělení jen pro pacienty s koronavirem. 

„Náš personál je plně připravený ke zvládnutí současného stavu a situace, která doufejme, že nenastane. Všichni prošli týdenním epidemiologickým školením, kde se naučili ty základní postupy, včetně oblékání, jak my říkáme, skafandru,“ řekl MUDr. Bedřich Porzer, přednosta Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy FN Ostrava.

V současné době je tedy v plném infekčním provozu 48 pokojů s 60 lůžky, a pokud by bylo nutné otevřít i další stanici, bude k dispozici dalších 21 pokojů pro 30 pacientů s koronavirem. Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., Vítkov - Podhradí
Vítkov
od 24 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků