Roste zájem rodičů o sledování nedonošených novorozenců pomocí kamery

  • 31. července 2020,
  • 5:59,
  • PR

Fakultní nemocnice Ostrava nabízí rodičům možnost sledování svého miminka na Jednotce intenzivní péče Oddělení neonatologie Fakultní nemocnice Ostrava pomocí mobilních kamer. Je jimi vybaveno všech 7 boxů. Tuto službu můžeme nabídnout každému rodiči, který z jakéhokoliv důvodu nemůže za svým miminkem přijít. Zájem ze strany rodičů roste zejména teď, kdy jsou návštěvy povoleny jen maminkám. V předem domluveném čase personál kameru zprovozní a rodiče tak mají možnost sledovat své dítě i v průběhu ošetřování sestřičkami.

Tereza Bierská, čerstvá maminka: Byla jsem velice příjemně překvapená, že tato možnost existuje. Dceru jsem mohla sledovat, i když jsem ležela na oddělení. V domluvené chvíli se doma připojil k počítači i manžel a Amálku jsme sledovali společně. Je to velké plus, nemůžeme si to vynachválit. Obraz je totiž hodně kvalitní." 

Zdravotníci z Oddělení neonatologie FN Ostrava rovněž maminkám přinášejí krátce po porodu císařským řezem fotografii jejich miminka.

Mgr. Veronika Petrášová, staniční sestra JIP Oddělení neonatologie: „Každé miminko, které k nám přivezeme z operačního sálu ihned vyfotíme, fotografii vytiskneme se jménem a údaji o váze a hodině narození. Lékař při informování o zdravotním stavu děťátka ji pak předá mamince, která po operačním porodu nemůže za svým miminkem přijít. Maminky jsou za tuto maličkost vděčné a v některých případech je to jejich první kontakt s miminkem. V případě, že si rodiče chtějí děťátko sami vyfotit nebo natočit, mají možnost vydesinfikovat si vlastní přístroj a vložit jej do speciálního obalu, který mohou bez obav použít." 

JIP Oddělení neonatologie FNO má kapacitu 23 lůžek. Hospitalizovány jsou zde děti předčasně narozené, ale i ty, které po narození vyžadují intenzivní péče.Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků