Od pohádky a snění k realitě inovativního cloudového zařízení CLOUDER

  • 2. prosince 2020,
  • 17:00,
  • PR

Představte si, že by jste již nikdy nemuseli kupovat počítač, starat se o to, jestli máte potřebný software ke spuštění všech programů, případně souborů. Představte si, že by jste již nikdy nemuseli řešit pravidelný upgrade softwaru ve Vašem počítači, nebo běžnou údržbu hardware na Vašem počítači. Představte si, že Vám vše funguje na první klik – kolik peněz, času a stresu by jste si tímto ušetřili?

Zní Vám to jako pohádka, nebo sen? Asi ano, ale jsou tady společnosti, které tento sen přetavili v realitu. NÁRODNÍ ENERGETICKÝ KLASTR, z.s. ve spolupráci se společností XEVOS Solutions, s.r.o. realizuje projekt spolufinancovaný z OPPIK, Aplikace: Výzkum a vývoj inovativního cloudového zařízení se škálovatelným výpočetním výkonem („CLOUDER“), který svými výstupy naplňuje výše uvedené - splní sen miliónů lidí.

CLOUDER je zařízení jehož cílem je nahradit stolní počítače, jak je dnes známe. Jedná se o mini počítač, který je co do velikosti a spotřeby energie srovnatelný s mobilním telefonem při zajištění maximální mobility, uživatelské přívětivosti a za minimální pořizovací náklady. K tomuto zařízení stačí připojit monitor, klávesnicí s myší a můžete pracovat, hrát hry, brouzdat po internetu nebo sledovat video. Podstatou a hlavní devizou tohoto zařízení je prakticky neomezený výpočetní výkon, který je čerpán z Cloudu a lze ho škálovat (měnit). Zařízení tak není nutné v pravidelných intervalech nahrazovat novými hardwarovými komponenty a vy tak máte pořád nejnovější zařízení, odpadá tak starost se zastaráváním hardwaru. Samotný Hardware lze připojit nejen k monitoru, ale obsahuje také možnost připojení USB zařízení, zvukových zařízení, paměťových karet, wi-fi, LAN a Bluetooth konektivitu.

Více informací o projektu na www.energy-cluster.cz, sekce aktuality, newsletter I.

Projekt CLOUDER by ovšem nevznikl bez jiné aktivity NÁRODNÍHO ENERGETICKÉHO KLASTRU a tou je projekt Rozvoj NÁRODNÍHO ENERGETICKÉHO KLASTRU, číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_149/0011812, který je spolufinancovaný z OPPIK, Spolupráce – Klastry IV.. NÁRODNÍ ENERGETICKÝ KLASTR je nositelem a hlavním řešitelem tohoto projektu, jež si klade za cíl propagovat klastr a jeho členy před odbornou i laickou veřejností, navazovat nová partnerství a spolupráce a rozvíjet inovační a výzkumný potenciál svých členů a partnerů klastru. Díky pravidelným setkáním, které klastr pořádá, vznikla myšlenka projektu Clouder. Od vzniku myšlenky po realizaci projektu bylo potřeba realizovat mnoho dalších aktivit od sepsání projektového záměru, zajištění financování, nalezení partnerů apod. Jeho realizace je až pomyslná třešnička na dortu.

Setkávání se a hledání řešení pro aktuální problémy už NEK přivedlo mnohokrát k myšlence sepsání a podání smysluplného projektového záměru, který svou realizací udělal radost nejen těm, kteří na počátku hledali řešení problému, ale také těm, kteří se podíleli na jeho řešení a koordinaci.

NÁRODNÍ ENERGETICKÝ KLASTR, zapsaný spolek je nezisková organizace zaměřující se ve spolupráci se svými členy na řešení 4 základních oblastí:

  • Výzkum, vývoj, inovace
  • Vzdělávání
  • Marketing a propagace
  • Úspory nákladů

Klastr vznikl v roce 2008 z iniciativy soukromých společností a nevládních institucí, které významným způsobem utvářejí stav a budoucnost energetiky nejen v Moravskoslezském kraji (Veolia Energie ČR, a.s., Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, Vysoká škola Báňská – Technická univerzita Ostrava a další). V současné době má klastr 21 členů. Je aktivní v oblastech výzkumu a vývoje, propagace sdružení a propagace energetické gramotnosti mezi širokou veřejnost, kde realizuje projekty podporované EU.

Klastr je financován na principu PPP (financování je založeno na sloučení vlastních zdrojů klastru z příspěvků členů a dotace ze strukturálních fondů EU).

Pro bližší informace k možné spolupráci navštivte prosím www.energy-cluster.cz, případně kontaktujte zástupce organizace prostřednictvím emailu: info@energy-cluster.czActive Colour s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 91 do 91 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků