Termín PCR testu indikovaného lékařem si budou lidé od 1. února objednávat sami

  • 28. ledna 2021,
  • 16:16,
  • PR

Od února začne platit nový systém objednávání k provedení indikovaného testu na zjištění covid pozitivity metodou PCR. Zatímco nyní pacient s podezřením na koronavirus dostane datum a čas odběru přidělen, od 1. února 2021 si termín odběru zarezervuje sám. Nejdříve ale musí být ke stěru, stejně jako doposud, doporučen svým praktickým lékařem, případně hygienickou stanicí, kteří jej zavedou do národního systému a vystaví e-žádanku. Změna objednávání souvisí s ukončením Portálu MSK ke konci ledna, prostřednictvím kterého byli pacienti v MSK ke stěrům objednáváni.

Nový systém objednání má několik předností. „V prvé řadě se prodloužil čas, do kterého se mohou zájemci o test zaregistrovat. Zatímco doposud bylo možné provést registraci na další den do 12:00 hodin, od února se tato doba prodlužuje až do půlnoci,“ vysvětlil jednu z výrazných změn Ing. Patrik Kapias, MBA, koordinátor registrace žadatelů o testování ve FN Ostrava. Zároveň ale připomněl, že ještě před objednáním termínu stěru musí (stejně jako je tomu doposud) praktický lékař nebo hygienická stanice vystavit e-žádanku. Zájemce o provedení PCR testu se poté sám zaregistruje v systému Reservatic: https://reservatic.com/public_services/covid-centrum-fno.

Existence e-žádanky bude ověřena na odběrovém místě, bez ní totiž nemůže být stěr bezplatně proveden. „Bez předchozí registrace praktickým lékařem nebo hygienou odběrové týmy v Covid centru FN Ostrava nikomu stěr zdarma opravdu provést nemohou. Tento výkon je hrazen ze zdravotního pojištění, a tudíž musí být indikován lékařem,“ upozornila doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA, náměstkyně ředitele pro léčebnou péči FN Ostrava.

Pomocí registračního kalendáře Reservatic se k odběru již objednávají také lidé, kteří si vyšetření pomocí PCR testu chtějí uhradit sami, a rovněž ti, kteří mají zájem o provedení antigenního testu.
U antigenního testu doporučení lékaře nutné není a za test se neplatí. Covid centrum FN Ostrava je i nadále v provozu každý den od 7 do 17 hodin. Odběrové týmy jsou připraveny provést až 1 000 PCR testů a 500 antigenních testů denně.HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Green Gas DPB, a.s. - pracoviště Paskov
Paskov
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Viplimuzina s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků