Balet NDM roztančí v centru Ostravy v pátek a v sobotu mosty a lávky přes Ostravici

  • 2. června 2021,
  • 19:29,
  • PR

Každý most má svůj příběh plný změn a nadějí v lepší zítřek, mosty jsou symbolem spojení, nové naděje. Projděte se s námi po některých ostravských mostech a sledujte, jak se dá pohybem a hudbou vyjádřit genius loci! Soubory baletu a operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského zvou na pátek 4. a sobotu 5. června vždy od 16.00 hodin na tanečně-hudební happeningy na nábřeží řeky Ostravice v centru Ostravy s názvem TANČÍCÍ MOSTY.

Tančit se bude na moravské i slezské straně řeky především na mostech a lávkách, ale také na zatravněných a zpevněných prostranstvích podél řeky. „Jednotlivé mosty a lávky mají svou historii, své příběhy, které chceme zvýraznit tancem a hudbou. Divákům tak přiblížíme krátkými vystoupeními symboliku těchto magických míst,“ uvedla šéfka souboru baletu NDM Lenka Dřímalová. S nadšením se zapojili muzikanti souboru operety/muzikálu a ke každé taneční fantazii připravili speciální hudební aranžmá – muzikanty bude řídit hudební ředitel souboru Jakub Žídek, spoluautorkou konceptu je šéfka souboru Gabriela Petráková.

Přesnou trasu s časy najdou zájemci v mapce v programovém letáčku, který budeme rozdávat na trase a který si budou moci zájemci stáhnout z webu NDM. Začátek je v 16.00 a konec předpokládáme před 18. hodinou. Od Hradní lávky spojující moravský a slezský břeh řeky se bude tančit a hrát v jednom směru na jednom z břehů, trasa pokračuje přes pozůstatky Střelniční lávky na slezské straně k lávce spojující Havlíčkovo nábřeží a Gagarinovo náměstí, na další lávce za Novou radnicí, na zpevněných březích Ostravice (slunící plochy) a přilehlých plochách v okolí. Zpět povede pod mostem Pionýrů na moravské straně až k finále na plochách pod mostem Miloše Sýkory. Při nepřízni počasí změna programu vyhrazena.

Národní divadlo moravskoslezské zahájilo 1. června předprodej na srpen a září – sezóna s pořadovým číslem 103 začne už 19. srpna oblíbeným muzikálem West Side Story a první premiérou sezóny bude 25. srpna drama Cyrila Gelyho Diplomacie. Do prodeje zatím šlo 80% kapacity divadel.

V červnu odehrají soubory ve velkých divadlech šest představení tří inscenací: dvě předpremiéry Smetanovy oblíbené opery Hubička 10. a 12. června, komedii Habaďúra a 8. a 12. června a hru Češky krásné, Češky mé! inspirovanou osudy slavných Češek 20. století 11. a 16. června. V souladu s vládními nařízeními prodáváme na červen pouze 50% kapacity sálů s rozestupy mezi diváky. Aktuální platná opatření pro vstup do divadel jsou/budou také u nás na webu.Stanislav Karlík - pracoviště OMV Frýdek-Místek/Dobrá R48
Frýdek-Místek
od 110 do 115 Kč/hod.

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků