Bílovec chystá na náměstí Den dětí a spoustu dalších akcí

  • 3. června 2021,
  • 17:26,
  • PR

V Bílovci se rozhodli, že v letošním roce neuspořádají oslavy 700. výročí založení města tak, jak byly původně naplánovány – velkou akcí na náměstí a nádvoří zámku se spoustou atrakcí a vystoupením. To však neznamená, že se zde nebude slavit! Naopak, slavit se bude dokonce několik týdnů, a to prostřednictvím spousty nejrůznějších drobných akcí které budou probíhat až do poloviny září. První oficiální akcí města bude slavnostní zahájení letošní zámecké sezóny ve znamení 700. výročí v sobotu 12. června. A další se chystají...

Už tuto sobotu, 5. června, se však uskuteční na Slezském náměstí a v prostorách knihkupectví a kavárny MonAmi nádherná akce S dětmi v pohádkách a v pověstech, do níž se zapojí hned několik významných osobností města a kde bude mít také start nový projekt k 700. výročí založení Bílovce s názvem BLOKi.

„Jsme nadšeni, že zde máme tolik aktivních lidí, kteří dokážou připravit pro zdejší občany tyto úžasné akce. Díky nim budou naše oslavy k 700. výročí založení města, které jsme se rozhodli rozdělit do několika menších etap, mnohem bohatější a veselejší,“ říká starostka města Bílovce Renata Mikolašová.

A na co se tedy děti a rodiče mohou v sobotu na bíloveckém náměstí těšit? Kromě toho, že se prostřednictvím scénického divadýlka s Vilmou a Marjánkou ocitnou v pohádce O dvanácti měsíčkách, vyslechnou si také strašidelné bílovecké pověsti. Víte například, proč se jedné z nejznámějších historických postav v Bílovci říká Odřivous? Přijďte si to poslechnout v sobotu do kavárny Monami. Setkáte se tu také s písařem na panském dvoře, kterého bude představovat známý výtvarník a karikaturista Václav Šípoš, který již dlouhá léta zaštiťuje dětský televizní program Draci v hrnci a věnuje se mimo jiné také kaligrafii. Jako zámecký písař všechny přítomné zasvětí do tajemství krásného psaní.

Dorazí také úspěšná bílovecká spisovatelka Zuzana Pospíšilová, která zde představí své poslední knihy pro děti a připraveno je rovněž zámecké čtení pod vedením Blanky Drozdkové a velká čtenářská loterie o ceny. „Kdo dorazí, může se stát třeba i malířem na zámku, a to pod vedením malířky Rosany de Montfort, která příští týden slavnostně otevře svou galerii přímo v bíloveckém zámku. Ta tuto sobotu zahájí také výtvarný projekt BLOKi, který bude tvořen nejen dětmi, ale i jejich rodiči, či jiným spoluobčany hned několika obcí. Dílo bude velkou mozaikou sestavenou s mnoha bloků o velikosti 20x25 cm.,“ vysvětluje za pořadately Jana Vařáková z knihkupectví a kavárny MonAmi a pokračuje: „Pro děti máme připraveno také tvoření historických zbraní z papíru s výtvarníky opavské skupiny X a chybět nebudou ani panské hry o zajímavé ceny a zábava. Všemi aktivitami se budou prolínat střípky z historie našeho města. Sami se na akci moc těšíme a zveme občany nejen Bílovce, ale i okolních obcí, aby se přišli odreagovat a oslavit s námi nejen nedávný Den dětí, ale i fakt, že naše město zde stojí již 700 let.“David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Pracanti s.r.o., Ostrava - Hrabová
Ostrava
od 16 000 do 20 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků