V Ostravě vyrostlo nové vývojové centrum zaměřené na robotiku

  • 11. června 2021,
  • 8:05,
  • PR

Společnost Ingeteam začala v Ostravě využívat novou provozní budovu s výzkumným a vývojovým centrem zaměřeným na automatizaci a robotiku. Generálním dodavatelem stavby byla společnost HSF System.

Desetimetrová provozní budova společnosti Ingeteam vyrostla na ploše 520 m2 v areálu MSIC (Moravskoslezské inovační centrum) v blízkosti VŠB-TU v Ostravě-Porubě. „Železobetonový monolitický objekt byl citlivě zasazen do okolní krajiny a nové prostory jsou propojené s původní budovou firmy průchodem. Dominantními prvky provozní budovy jsou velká okna s barevným členěním,“ říká Tomáš Hess, obchodní ředitel společnosti HSF System, která byla generálním dodavatelem stavby.

Třípodlažní objekt rozšířil především výrobní kapacity a prostory pro vývoj a testování vlastních řešení a produktů společnosti Ingeteam, která se v Ostravě věnuje komplexním projektům v oblasti průmyslové automatizace a robotiky.

„VaV centrum zabírá asi třetinu nové budovy. Mezi hlavní výzkumné a vývojové projekty patří například vývoj mechatronických a robotických řešení, vývoj aplikací Industry 4.0, využití virtuální a rozšířené reality a 3D tisků,“ popisuje některé z činností výzkumného a vývojového centra Tomáš Marten, ředitel společnosti Ingeteam, a dodává: „Zbylé prostory jsou využity pro výrobu elektro rozvaděčů, což přímo navazuje na naše projekční činnosti.“

Nové výzkumné a vývojové centrum nabízí uplatnění hlavně pro odborníky na robotiku, elektro projektanty, strojní konstruktéry a IT programátory. Předpokládá se také další rozšíření spolupráce s Fakultou elektrotechniky a informatiky na VŠB-TU Ostrava. Projekt nové provozní budovy společnosti Ingeteam stál cca 40 milionů korun. Společnost Ingeteam a.s. z Ostravy je součástí nadnárodní skupiny Grupo Ingeteam s více než 4 tisíci zaměstnanci ve 25 zemích světa.

Společnost HSF System

  • Společnost HSF System je ryze česká stavební společnost, která vznikla v roce 2002.
  • Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní opláštění moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí.
  • Ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 MS kraje.
  • Společnost má sídlo v Ostravě, pobočky v Praze, Brně a Plzni.
  • Na Slovensku působí dceřiná společnost HSF System SK.
  • V roce 2019 dosáhly společnosti HSF System a HSF System SK konsolidovaných tržeb 1,9 mld. Kč.


Radomír Gruštík - pivnice Duha
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Lesný-Ostrava s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

AT SKADOM s.r.o. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků