Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fakultní nemocnice Ostrava má multidisciplinární tým duševního zdraví pro děti a adolescenty

Psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice Ostrava nově poskytuje dětem a jejich rodinám kromě komplexních zdravotních služeb také služby sociální a pedagogické, které souvisejí se zajištěním a stabilizací duševního zdraví dětí a adolescentů. Cílem tohoto multidisciplinárního týmu je společné hledání způsobů, jak děti i jejich blízké podpořit ve vyrovnání se s jejich psychickou zátěží. Výsledná doporučení ve smyslu vhodného přístupu k dítěti a jeho specifickým potřebám mohou členové týmu konzultovat s širší rodinou dítěte, s pedagogy škol, do které dítě dochází, a s dalšími institucemi.

Hlavním posláním multidisciplinárního týmu duševního zdraví pro děti a adolescenty s duševním onemocněním je poskytovat jim a jejich rodinám multidisciplinární, komplexní a včasnou podporu po nezbytně nutnou dobu v jeho přirozeném prostředí.

V případě potřeby přijetí dítěte do multidisciplinárního týmu duševního zdraví se může zákonný zástupce obrátit na pracovníky FN Ostrava na telefonním čísle 704 682 529 nebo na e-mailové adrese: MDTprodeti@fno.cz. „Pokud rozhodneme, že zájemce o tuto službu do péče týmu skutečně patří, pozveme dítě k psychiatrickému vyšetření, přidělíme mu klíčového pracovníka a sestavíme mini tým kolem dítěte,“ přiblížil obvyklý postup péče dětský psychiatr MUDr. Jan Uhlíř, vedoucí multidisciplinárního týmu péče o duševní zdraví pro děti a adolescenty, a dodal, proč je nutné přistupovat k pacientům multidisciplinární formou péče: „Velmi často se v praxi ukazuje, že pomoc potřebuje nejen dítě samotné, ale také jeho nejbližší okolí, které si neví rady s tím, jak se s novou situací vypořádat. A proto jsme tady my, členové multidisciplinárního týmu různých odborností, kteří dítě i jeho rodinu nelehkou situací provedeme a pomůžeme přenastavit jejich fungování tak, aby byly co nejlépe zabezpečeny zdravotní, sociální i vzdělávací potřeby dítěte, a aby se všichni zainteresovaní cítili co nejbezpečněji.

Multidisciplinární tým duševního zdraví pro děti a adolescenty tvoří lékaři, psychologové, zdravotní sestry, sociální pracovníci, speciální pedagogové a rodinná terapeutka. Projekt je realizován v rámci projektu Ministerstva zdravotnictví ČR „Podpora nových služeb v péči o duševně nemocné“, reg. č.: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_039/0008217, Operační program Zaměstnanost, prioritní osa – Sociální začleňování a boj s chudobou, a je pilotně nastaven jen pro děti a rodiny z ORP Ostrava.

Další informace o činnosti multidisciplinárního týmu duševního zdraví pro děti a adolescenty ve FN Ostrava naleznete na webových stránkách www.fno.cz v sekci zdravotnických pracovišť, psychiatrické oddělení.

C:\Users\msk_matulova5912\Desktop\FNO\publicita\logo final s textem v kruhu.jpg

https://www.fno.cz/images/loga/eu.png
https://www.fno.cz/images/loga/mz.png





Ostravské letiště překonalo hranici půl milionu odbavených cestujících

Dnes 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letiště Leoše Janáčka Ostrava letos poprvé ve své historii odbavilo více než půl milionu cestujících. Významný milník potvrzuje rostoucí zájem o regionální letiště a širší nabídku pravidelných i charterových letů.

Ve Frýdku-Místku je vystaveno 350 betlémů z celého světa

Dnes 15:10 | Frýdek-Místek | Libor Běčák

Zhruba 350 betlémů z celého světa je vystaveno v Základní škole v ulici Československé armády ve Frýdku-Místku. Betlémy jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a některé jsou tak malé, že je k jejich prohlédnutí nutné použít lupu.

Těšínské divadlo je otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, vyšla na téměř 140 milionů korun

Rekonstrukce Těšínského divadla přinesla moderní technické zázemí, nové prostory pro diváky i umělce a zároveň vzniklo úplně nové Divadelní a kulturní centrum. To má rozšířit nabídku kulturního vyžití v Českém Těšíně.

V sídle CKV v centru Ostravy vyrostla Betlémská Jurta bratří Formanů

Včera 11:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Prostory Vily Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě se proměnily ve výjimečné místo plné vánoční atmosféry, poezie a klidu. Divadlo bratří Formanů a jejich přátel představilo v Centru kultury a vzdělávání interaktivní expozici Betlémská jurta.

Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

Včera 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.

Radnice potěšila osamělé seniory vánočním obědem

Včera 11:26 | Havířov | Bára Kelnerová

Ve městě žije řada osamělých seniorů, kteří ale mají rádi společnost. Právě pro ně radnice každoročně pořádá společný vánoční oběd. Příjemné setkání potěšilo všechny zúčastněné.

Rodinné centrum shromáždilo přes stovku dárků, předalo je i dětskému domovu

Včera 15:07 | Studénka | Petra Dorazilová

Akce Krabice od bot, kterou pořádalo rodinné centrum ve Studénce, přinese radost více než stovce dětí. Díky štědrosti dárců se podařilo předat vánoční balíčky i v dětském domově v Novém Jičíně.

Radary ve Starém Městě hlídají rychlost řidičů

18. prosince 2025 17:28 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Starém Městě u Frýdku-Místku bylo zavedeno automatizované úsekové měření rychlosti na ulici Na Baštici. Zařízení měří obousměrně a je zaměřeno na zvýšení bezpečnosti v obci.

Typická mluva horalů z Jablunkovska by se mohla dostat pod UNESCO

Včera 12:37 | Jablunkov | Libor Běčák

Mezi typická nářečí, kterými stále hovoří značná část lidí, patří i ta, která se používají na Těšínsku a Jablunkovsku. Právě v Jablunkově byli vyhlášeni vítězové 21. ročníku soutěže dětí hovořících nářečím.

Maniak Aerobik opět uspořádal sbírku vánočních dárků pro děti

Včera 11:41 | Havířov | Bára Kelnerová

Každé dítě si přeje rozbalit pod stromečkem vánoční dárek. Ne všechny rodiny si to ale mohou dovolit. Právě na ně myslí Maniak Aerobik ve spolupráci s havířovským odborem sociálních věcí.

Opilý posprejoval policejní stanici a několik budov. Způsobil škodu za 27 tisíc

Včera 10:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Nepěknými nápisy poškodil objekty i budovy. Vyřádil se i na stěně policejní stanice. Strážníci z Kopřivnice dopadli opilého sprejera díky kamerám. Svým čmáráním způsobil škodu za 27 tisíc korun. Může jít do vězení na jeden rok.

Rekonstrukce budovy SŠE, po několika měsících už škola sčítá energetické úspory

18. prosince 2025 11:28 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Střední škola elektrotechnická v Ostravě má za sebou rozsáhlou stavební rekonstrukci. Cílem bylo snížení energetické náročnosti budovy i zlepšení podmínek pro výuku. Celkové náklady se vyšplhaly na více jak 12 mil. korun a většinu zaplatil MS kraj ze svého rozpočtu. Střední školu elektrotechnickou navštěvuje aktuálně okolo 640 studentů.

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů, techniku dostali dobrovolní i profesionální hasiči

18. prosince 2025 11:09 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj dál posiluje vybavení hasičů. Hejtman Josef Bělica předal dobrovolným jednotkám novou moderní techniku za 10 milionů korun. Kraj tím chce zvýšit bezpečnost zásahů i připravenost na mimořádné události.

Únik na dani za šest milionů. Žena prodávala nekolkované cigarety ve své prodejně

18. prosince 2025 10:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Jedna žena dovážela a druhá prodávala nekolkované tabákové výrobky. Starší je nabízela v obchodě v Bílovci. Mladší schovávala 1,3 milionů cigaret a 22 kilo tabáku ve své garáži. Celkem způsobily únik na dani v hodnotě šest milionů korun. Oběma hrozí několik let ve vězení.

Začaly platit změny v hromadné dopravě v Moravskoslezském kraji, dejte pozor na drobné úpravy v jízdních řádech

18. prosince 2025 8:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Od neděle 14. prosince vstoupily v platnost změny jízdních řádů v integrovaném dopravním systému ODIS. Úpravy se týkají železniční i autobusové dopravy v Moravskoslezském kraji a přinášejí nové spoje, lepší návaznosti i změny v odbavení cestujících.