Huisman Czech Republic chce zajistit dostatečnou personální kapacitu pro současné i připravované projekty. Důraz klade na kvalitu práce, dodržování termínů a stabilní rozvoj firmy. „Rostoucí poptávka po našich produktech a službách je pro nás dobrou zprávou. Zároveň ale znamená, že musíme včas posílit týmy. Hledáme lidi, kteří mají vztah k technice, chtějí se učit a mají chuť pracovat na projektech, které míří do celého světa,“ říká Karel Pavlíček, Managing Director, Huisman Czech Republic.
Nábor v technických oborech je dnes podle sviadnovské společnosti složitější než dříve. Konkurence mezi zaměstnavateli je vysoká a mění se také očekávání kandidátů. Největší poptávka je po kvalifikovaných zaměstnancích ve výrobě. Dlouhodobě patří mezi obtížně obsaditelné profese hlavně zkušení zámečníci a svářeči. Právě svářečům nabízí sviadnovský závod možnost pracovat nejen na unikátních zakázkách, ale také s moderními svařovacími roboty a kolaborativními roboty (coboty). Ve Sviadnově je zájem také o technicky orientované specialisty, například technology a konstruktéry. U těchto profesí je důležitá odbornost, praxe a odpovědný přístup.
Kromě výrobních a technických pozic nabízí Huisman Czech Republic také příležitosti v Shared Service Centru ve Sviadnově, které sjednocuje a standardizuje finanční a účetní procesy pro celou skupinu Huisman. Centrum je vhodným startem kariéry zejména pro studenty a čerstvé absolventy ekonomických oborů, kteří chtějí získat zkušenosti s globálním účetnictvím a pracovat v mezinárodním prostředí.
Další zajímavou kariérní cestu představuje Service Department. Jeho zaměstnanci zajišťují instalace nových zařízení, údržbu a opravy stávajících systémů nebo technickou podporu klientům skupiny Huisman po celém světě. Práce v tomto týmu nabízí možnost podílet se na projektech v zahraničí a cestovat za klienty do různých částí světa.
Huisman Czech Republic nabízí novým svářečům a zámečníkům náborový příspěvek 50 000 Kč. Pro ostatní výrobní pozice je náborový příspěvek 30 000 Kč. Nabídku staví právě na kombinaci finančních a nefinančních benefitů. „Patří mezi ně konkurenceschopná mzda, náborové příspěvky, výkonnostní odměny nebo nabídka ubytování pro výrobní zaměstnance, kteří dojíždějí z větší dálky. Pro svářeče a zámečníky navíc pravidelně realizujeme rehabilitační program na regeneraci a podporu jejich zdraví. Důležitou roli hraje také moderní pracovní prostředí, práce s novými technologiemi, další vzdělávání a možnost profesního růstu,“ popisuje Monika Pěnčíková, HR Manager, Huisman Czech Republic.
Huisman Czech Republic vyrábí ve Sviadnově technicky náročná zařízení pro energetický, námořní, těžební, železniční a zábavní průmysl. Výrobky a komponenty ze Sviadnova míří především na export.
O společnosti Huisman Czech Republic:
Společnost Huisman Czech Republic, která byla založena v roce 1997 ve Sviadnově, je výrobním závodem společnosti Huisman a specializuje se na návrh a výrobu pokročilých technických výrobků s vysokou přidanou hodnotou pro energetiku, námořní dopravu, těžbu, železnici a zábavní průmysl. Tento výrobní závod vyrábí rozmanitou škálu výrobků, jako jsou námořní a pozemní jeřáby, mobilní vrtné soupravy, zařízení pro pokládku potrubí na moři, zařízení pro zábavní průmysl, konstrukci a údržbu podvozků kolejových vozidel, kompozitní trubky a další související položky.
Huisman Czech Republic dodává své výrobky po celém světě, přičemž zařízení ze Sviadnova se využívá na různých místech, například v Mexickém zálivu, u pobřeží Afriky, na amerických ropných polích, v západní Austrálii nebo v Hongkongu.
Společnost Huisman je celosvětovým dodavatelem postupně se měnících technických řešení pro přední světové společnosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie, ropy a zemního plynu, civilního a námořního průmyslu a zábavního průmyslu. Projekty se pohybují od samostatných komponent až po vysoce technicky propracované integrované systémy, od koncepce až po instalaci a celoživotní podporu. Činnost společnosti Huisman je rozdělena mezi kanceláře v Nizozemsku, Brazílii, Číně, České republice, Norsku, Singapuru a USA a závody v Nizozemsku, Brazílii, České republice a Číně.
