Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fakultní nemocnice v Ostravě získala vybavení za sto tisíc korun

Facebookoví fanoušci ostravského Avion Shopping Parku rozhodli o tom, že Fakultní nemocnice Ostrava získala vybavení pokojů pro pacienty v hodnotě sto tisíc korun. Do akce Dejte lajk dobré věci, která probíhala na facebooku tohoto obchodního centra, se totiž zapojilo téměř dvanáct tisíc fanoušků.

Ti tak svým jediným lajkem podpořili dobrou věc. Na to, aby celá akce byla zrealizována, stačilo totiž jen deset tisíc lajků. Díky tomu dnes vedení nemocnice oficiálně převzalo šek na sto tisíc korun v dárkových poukazech z rukou ředitelky obchodního centra Kateřiny Ježkové.

"S vedením Avionu jsme se domluvili, že obchodní centrum nám pomůže s dovybavením pokojů u vybraného pracoviště FNO v hodnotě sto tisíc korun, čímž se zkvalitní prostředí hospitalizovaným pacientům. A to se podařilo. Vybavení je již zakoupeno a společně s šekem poputuje do nemocnice," říká Ing. Tomáš Oborný, tiskový mluvčí FNO.

Avion Shopping Park Ostrava s ostravskou fakultní nemocnicí spolupracuje již několik let a podílí se na nejrůznějších jejich aktivitách, podporuje například dárce krve a plazmy a další. "Naše obchodní centrum se snaží pomáhat v mnoha oblastech. Tentokrát jsme však chtěli, aby se společně s námi do pomoci aktivně zapojila i široká veřejnost. A jsme rádi, že lidé nejsou k pomoci lhostejní a že se stále najde dostatek těch, kteří jsou ochotni kdykoli podpořit dobrou věc," řekla Kateřina Ježková, ředitelka Avion Shopping Parku v Ostravě.



Přístavba Slezskoostravské radnice bude unikátní. Spojí historii se současností

Jistě mi dáte za pravdu, že jednou z nejkrásnějších radnic v České republice je úřad Slezské Ostravy, nad řekou Ostravicí. Prostory historické budovy jsou ale omezené a tak vedení obvodu rozhodlo, že vybuduje přístavbu a vyhlásilo na ni architektonickou soutěž. Porota nyní vybrala vítěze.

Tříkrálová sbírka se i letos uskutečnila v Karviné, koledovali farní, děti i zubaři

Včera 7:45 | Karviná | Gabriela Stašová

Karviná patří mezi města, kde má Tříkrálová sbírka také tradici a i letos navštívily skupinky Tří králů různá místa, radnici nevyjímaje. Mezi koledujícími v ulicích se objevil například i karvinský zubní lékař, který doprovázel na kytaru.

I menší lyžařské areály Jeseníků ožívají lyžařskými výcviky nebo tréninky klubů a škol

Včera 10:07 | Bruntál | Karel Soukop

Současné mrazivé počasí má také své kladné stránky. Sjezdovky na horách i v nižších jsou už po předvánočním oteplení dosněženy a lyžařům slouží už nejen ty největší.

Nový Jičín mění obsah kontejnerů na plasty a kovy, nově do nich patří i kartony od nápojů

Včera 9:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový rok přináší v Novém Jičíně několik změn v oblasti odpadového hospodářství. Ty souvisí třeba s tříděním nápojových kartonů a rozšířením systému door to door v místních částech.

Hasiči zachránili kobylu Emilii, která se nemohla postavit na nohy

Včera 11:08 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Kobylka v Ropici se nemohla postavit na vlastní nohy. I přes pomoc majitelů byl zapotřebí profesionální zásah hasičů. Ti s použitím speciální sítě dostali kobylu Emilii zpět na nohy. Byla vyšetřena veterinářkou a je v pořádku.

Městské sportovní centrum zavádí bezobslužné fitness

Včera 7:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Městský sportovní areál zavádí novinku, která zjednoduší provoz fitness centra a současně rozšíří otevírací dobu. Takzvané “bezobslužné fitko” přinese také úsporu na nákladech.

SeniorOVU akademii absolvovali také senioři z Poruby. Na jaře se chystá navazující cyklus

8. ledna 2026 17:54 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Unikátní projekt ostravské Městské policie SeniorOVA akademie má za sebou další ročník. Strážníci pro seniory připravili přednášky na aktuální témata v oblasti bezpečnosti a také exkurze.

Dívky, budoucí zdravotnice, se u dopravní nehody projevily jako profesionálky

8. ledna 2026 10:59 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Dvě studentky zdravotnického oboru novojičínské Mendelovy střední školy poskytly první pomoc chlapci, kterého srazil autobus. Za jejich mimořádné a profesionální jednání jim poděkoval starosta města.

Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě má nové zázemí za 61 miliónů

8. ledna 2026 12:41 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Centrum pro rodinu a sociální péči otevřelo blízko Městské nemocnice v Ostravě své nové zázemí. Jeho vybudování přišlo na 61 milionů korun a pomohly ho uhradit dotace. Moderní prostory jsou připraveny poskytovat sociální služby dětem a mladým lidem se zdravotním postižením a jejich pečujícím.

Řidič ohrozil protijedoucí auto, to se střetlo s cyklistou a skončilo na střeše. Policie hledá svědky

Včera 12:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Zatím neznámý řidič ohrozil protijedoucí řidičku v obci Kozlovice. Ta strhla volant, dostala smyk a střetla se s cyklistou. Vozidlo nakonec skončilo na střeše. Řidič odpovědný za nehodu pokračoval v jízdě. K události se vyjádřil i zraněný cyklista. On i policie prosí svědky události o bližší informace.

Hosté ve studiu: Hana Staňková, děkanka, Hornicko-geologická fakulta, VŠB-TUO

8. ledna 2026 17:06 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Jakou budoucnost mají hornické obory s ukončením těžby černého uhlí?

Muž se na Karvinsku vážně popálil při zatápění v krbu, popáleniny měl na skoro čtyřiceti procentech těla

8. ledna 2026 14:41 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Ve čtvrtek 8. ledna ráno zasahovaly složky IZS u vážného úrazu na Karvinsku. Muž se při zatápění v krbových kamnech těžce popálil a záchranáři ho museli ve velmi vážném stavu transportovat do popáleninového centra v Ostravě-Porubě.

Hosté ve studiu: Jiří Havrlant, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava

8. ledna 2026 13:19 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Lékaři FN Ostrava zapojují čím dál častěji do léčby a operací umělou inteligenci

Ředitel lázní Karlova Studánka odvolal stíhanou manažerku a sám skončí

8. ledna 2026 11:35 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ředitel Horských lázní Karlova Studánka odvolal stíhanou manažerku kvůli ztrátě důvěry. Sám pak oznámil svou rezignaci ke konci ledna. Ministerstvo zdravotnictví vypíše na místo nového ředitele výběrové řízení.

První i poslední miminka roku přivítali ve FN Ostrava, jmenují se Madlen, Laura a Tamara

8. ledna 2026 10:48 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

První i poslední miminka roku tradičně přivítali také ve Fakultní nemocnici Ostrava. Prvním dítětem roku 2026, které se narodilo ve fakultní porodnici je holčička Madlen. Poslední porod roku 2025 byl rovnou dvojnásobný. Laura a Tamara se narodily krátce po půl desáté večer.