Závěrečná akademie SVČ Asterix je okamžikem, na který se těší děti, lektoři i rodiče. Právě během tohoto vystoupení se každoročně naplno ukáže rozmanitost zájmových kroužků, talent dětí, jejich kreativita, píle i pokrok, kterého během celého školního roku dosáhly. Pro mnohé účinkující je navíc vystoupení na velkém pódiu odměnou za měsíce pravidelných tréninků a příprav.
Lucie Bitterová, zástupkyně ředitelky SVČ Asterix: „Tahle akademie pro nás znamená především to, že končí školní rok a děti rodičům, kamarádům, známým i všem přátelům ukazují, co se za celý rok naučily. Představují se tanečníci, pejsci, divadelníci. V Galerii Maryčka je výstava prací výtvarných i modelářských kroužků.“
Účastníte se také různých soutěží. Jak se vám dařilo v letošním školním roce?
Lucie Bitterová, zástupkyně ředitelky SVČ Asterix: „Toho je opravdu hodně. Tanečním kroužkům se velmi dařilo. Jezdily na velké i menší soutěže, postupové i nepostupové. Jsme na všechny děti velmi pyšní, stejně jako na vedoucí kroužků, kteří s nimi celý školní rok poctivě trénují.“
Anketa: „Nacvičili jsme čtyři choreografie – Trollové a potom hiphopové choreografie. Na dnešní vystoupení se těším moc."
Anketa: „Do Asterixu chodím, protože mě přestaly bavit mažoretky a začalo mě bavit tančení. Chodím sem teprve rok. Včera jsme měli vystoupení a přišla se na mě podívat mamka, taťka i babička.“
Anketa: „Těšíme se moc. Připravujeme se už od září a hodně nás to baví. Chceme ukázat, na čem jsme celý rok pracovali.“
Byl pro vás tento rok úspěšný i po soutěžní stránce?
Anketa: „Ano. Dvakrát jsme vyhráli první místo a odvážíme si spoustu krásných zážitků.“
Anketa: „Tančíme street dance v kategorii Basic. Na dnešní vystoupení jsme se připravovali celý rok. Navíc se nám letos podařilo postoupit do profi kategorie, tedy do extraligy.“
Školní rok sice končí, ale děti budou s Asterixem pokračovat i během prázdnin. Připraven je bohatý program příměstských i pobytových táborů.