Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • KAŠNA NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ V KARVINÉ SE REKONSTRUUJE PO JEJÍM POŠKOZENÍ
  • RADNICE MORAVSKÉ OSTRAVY A PŘÍVOZU SE ZAPOJÍ DO OSTRAVSKÉ MUZEJNÍ NOCI
  • NA SÍDLIŠTI DUBINA HOŘEL BYT, NĚKOLIK LIDÍ BYLO PŘED PLAMENY ZACHRÁNĚNO
  • DO KARVINÉ SE VRACÍ NHL GLOBAL FAN TOUR PRO VŠECHNY HOKEJOVÉ FANOUŠKY
  • KRAJ INVESTUJE DO PROMĚNY INTERNÁTU V OSTRAVĚ-ZÁBŘEHU
  • V OSTRAVĚ-PORUBĚ ZAČALO RAJONOVÉ ČIŠTĚNÍ KOMUNIKACÍ
  • PORUBSKÝ DEN BEZPEČÍ PŘILÁKAL DAVY LIDÍ, K VIDĚNÍ BYLY UKÁZKY SLOŽEK IZS
  • SŠ HOTELNICTVÍ A SLUŽEB V OPAVĚ REKONSTRUUJE PROSTORY ZNIČENÉ POVODNÍ
  • STÁTNÍ ZÁMEK JANOVICE U RÝMAŘOVA OTEVŘE 30. 5. NOVOU PROHLÍDKOVOU TRASU
  • DOBROVOLNÍ HASIČI Z FRÝDKU VYHRÁLI KRAJSKOU SOUTĚŽ VE VYPROŠŤOVÁNÍ
  • FRÝDEK-MÍSTEK OPRAVÍ ČÁST TĚŠÍNSKÉ, SLEZSKÉ A TŘÍDY TGM. ŘIDIČE ČEKAJÍ UZAVÍRKY
  • MEZI RYCHVALDEM A BOHUMÍNEM SE STAVÍ NOVÝ RONDEL, ŘIDIČE ČEKAJÍ OBJÍŽĎKY
  • OPAVA ROZŠIŘUJE PARKOVACÍ ZÓNY PRO REZIDENTY, OSTATNÍ JE VYUŽIJÍ JEN DOPOLEDNE

Bezpečnost hřišť kontrolují pracovníci technických služeb

Ludgeřovice |

Letní čas přeje i dovádění na dětském hřišti. V Ludgeřovicích jsou hned dvě. Aby všechny herní prvky byly pro děti bezpečné, starají se o jejich pravidelnou údržbu pracovníci technických služeb. Začali už na jaře.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      „Každý rok je tzv. revize dětských hřišť, kdy přijede revizní technik, který provede kontrolu ať už na Vrablovci či tady pod zdravotním střediskem. A vyhotoví protokol, kde jsou určené závady, a my je neprodleně odstraňujeme,“ vysvětluje důvod kontroly jednatel Technických služeb Ludgeřovice Josef Balgar.

      Pod drobnohledem jsou pak na jaře a v létě hřiště pravidelně každý týden. Pozornost si zaslouží každý spoj, lano či schůdek. Pracovníci technických služeb všechny herní prvky prohlédnou a nedostatky hned odstraní.

      „Musíme všechno obejít a zkontrolovat, zda jsou utažené šroubky, nejsou roztřepená lana nebo nechybí někdy madla,“ vyjmenovává údržbář Pavel Pěgřim.

      Pokud je potřeba, doplní se na dopadovou plochu mulčovací kůra a uhrabe se. Co dva roky přichází na řadu také výměna písku v pískovišti.

      Pracovníci technických služeb kontrolují pravidelně obě ludgeřovická dětská hřiště po celou sezónu od jara do podzimu.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

      Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

      Výtluky po zimě z městských cest postupně mizí, opravy stojí miliony korun

      28. května 2024 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

      Pracovníci technických služeb začali s pravidelnou jarní opravou městských komunikací. Prioritně likvidují výtluky na nejvíce frekventovaných silnicích, údržba přijde na několik milionů korun.

      Hořely kontejnery, někdo je v noci zapálil úmyslně

      13. května 2024 15:49 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

      Městem se potuloval žhář, který zapálil kontejnery na tříděný odpad. Stalo se tak na ulicích Jiráskova a Slovanská. Incident šetří policie.


      Školáci soutěžili v netradičních disciplínách o finále Wolframu ve vojenském prostoru Libavá

      Dnes 11:27 | Havířov | Libor Běčák

      V Havířově a Opavě odstartoval 8. ročník branně vědomostní soutěže Wolfram pro základní a střední školy Moravskoslezského kraje. Letos se do ní zapojilo rekordních 152 škol. Vítězové oblastních kol postoupí do zářijového finále ve vojenském prostoru Libavá.

      Městské koupaliště v Opavě prochází rekonstrukcí. Povodně poškodily přízemí památkově chráněné budovy

      Včera 22:20 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Městské koupaliště v Opavě se připravuje na letní sezonu. Aktuálně prochází rekonstrukcí přízemí hlavní budovy, která je spolu s bazény vedena v seznamu kulturních památek a na které se podepsaly loňské zářijové povodně.

      Šoférka s přetíženým návěsem na dezolátních pneumatikách ohrožovala všechny okolo

      Dnes 11:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Policisté, kteří se v rámci tzv. Kamion teamu zaměřují na kontroly nákladních vozidel, zaznamenali v minulých dnech hned několik hříšníků. Křiklavým případem byla 30letá řidička soupravy s pískem, která neuhlídala hmotnost nákladu, nedodržela bezpečnostní přestávky a především hazardovala na značně poškozených pneumatikách.

      Největší hvězdy atletického světa přijedou do Ostravy. Zlatá tretra je velkým lákadlem i pro ně

      Atletický mítink Zlatá tretra bude opět světový. Účast totiž potvrdily největší hvězdy současné atletiky v technických disciplínách - oštěpař Níradž Čopra a létající muž Armand "Mondo" Duplantis, který nemá konkurenci ve skoku o tyči.

      Na sídlišti Dubina hořel byt, několik lidí bylo před plameny zachráněno, žena slezla 7 pater po hromosvodu

      Včera 17:51, vydáno včera 12:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Exploze předcházela požáru bytu na sídlišti Ostravě-Dubina. Několik lidí bylo z domu evakuováno. Jedna žena se přímo z hořícího bytu zachránila slezením po hromosvodu. O zraněné se postarali zdravotníci záchranné služby. Potvrzenou obětí je pes.

      Strážníci Studénky se mohou spoléhat na nové zbraně i na pomocníka v terénu

      Studénka průběžně investuje do obnovení vybavení své městské policie. Naposledy teď nakoupila strážníkům nové zbraně. Finance směřovaly i do pořízení takzvané mobilní kanceláře.

      Aktivita klíšťat je na vrcholu, lékaři doporučují očkování

      Aktivita klíšťat je podle měření výskytu na vrcholu. A Krajská hygienická stanice eviduje první případy nemocných boreliózou i klíšťovou encefalitidou. Na očkování však stále není pozdě.

      Obchvat kolem Karviné chce zamezit nehodovosti a instaluje bezpečnostní reflexní prvky

      6. května 2025 16:04 | Karviná | Gabriela Stašová | Karvinský expres

      Na obchvatu kolem Karviné přibudou nové bezpečnostní prvky, které zamezí dalším nehodám. Na křižovatce mezi obchvatem a Třídou 17. listopadu se totiž od jejího otevření stalo již dvanáct nehod.

      V Porubě se mění druhy ptáků. Květen je ideálním obdobím pro jejich pozorování

      S příchodem jara ožila příroda a s ní i ptačí svět. V Ostravě-Porubě nyní můžeme pozorovat, jak čerstvě narozená mláďata, tak dospělé jedince, kteří se je snaží krmit a chránit.

      Mezi Rychvaldem a Bohumínem se staví nový rondel, řidiče čekají objížďky

      V pondělí 5. května odstartovala druhá etapa rekonstrukce silnice II/471 v úseku Rychvald – Bohumín Záblatí. Klíčovou změnou je přeměna stávající nevyhovující křižovatky Rozcestí na moderní okružní křižovatku. Hotovo by mělo být předběžně v říjnu letošního roku.


      Střední škola hotelnictví a služeb v Opavě rekonstruuje prostory zničené povodní

      Včera 19:17 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola v Opavě se stále vzpamatovává z loňských zářijových povodní. Velká voda zatopila přízemí budovy školní restaurauce a cukrárny Terasa včetně cukrářské dílny.

      Martin Gniadek se vrací do Opavy. Bude sportovním manažerem BK Opava. Hl. trenérem bude David Zach

      Včera 18:39 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      BK Opava má nového sportovního manažera. Do výběrového řízení, které skončilo v pondělí večer, se přihlásilo několik zájemců, mezi nimi i zvučná jména.

      Hosté ve studiu: Matúš Peteja, primář chirurgického oddělení, SNO

      SNO je centrem vysoce specializované chirurgické péče

      Opava rozšiřuje parkovací zóny pro rezidenty. Ostatní řidiči v nich mohou parkovat pouze dopoledne

      6. května 2025 9:48 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

      V Opavě přibývají takzvané modré parkovací zóny. Jejich cílem je uvolnit místa pro místní obyvatele a firmy. Parkování v nich je možné pouze s platným parkovacím oprávněním.

      TS Opava na Den země zpřístupnily třídící linku. V kontejnerech na plasty jsou i mrtvá zvířata a jehly

      5. května 2025 10:16 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

      Technické služby Opava se zapojily do celostátní akce Dee země, jejímž cílem je podpořit ochranu přírody. Uspořály exkurzi na třídící linku odpadů.

      Opava představila budoucí podobu a využití Bredy. Měla by být soběstačná a zároveň zajímavá

      5. května 2025 10:12 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

      Opava spolu s vítězi architektonické soutěže vůbec poprvé představila lidem budoucí podobu a využití Bredy. Prezentace se uskutečnila přímo pod ikonickou kopulí bývalého obchodního domu.

      Bezpečnost hřišť kontrolují pracovníci technických služeb
      Vydáno 17. července 2019 18:28, Ludgeřovice, Katka Geryková
      Letní čas přeje i dovádění na dětském hřišti. V Ludgeřovicích jsou hned dvě. Aby všechny herní prvky byly pro děti bezpečné, starají se o jejich pravidelnou údržbu pracovníci technických služeb. Začali už na jaře.

      „Každý rok je tzv. revize dětských hřišť, kdy přijede revizní technik, který provede kontrolu ať už na Vrablovci či tady pod zdravotním střediskem. A vyhotoví protokol, kde jsou určené závady, a my je neprodleně odstraňujeme,“ vysvětluje důvod kontroly jednatel Technických služeb Ludgeřovice Josef Balgar.

      Pod drobnohledem jsou pak na jaře a v létě hřiště pravidelně každý týden. Pozornost si zaslouží každý spoj, lano či schůdek. Pracovníci technických služeb všechny herní prvky prohlédnou a nedostatky hned odstraní.

      „Musíme všechno obejít a zkontrolovat, zda jsou utažené šroubky, nejsou roztřepená lana nebo nechybí někdy madla,“ vyjmenovává údržbář Pavel Pěgřim.

      Pokud je potřeba, doplní se na dopadovou plochu mulčovací kůra a uhrabe se. Co dva roky přichází na řadu také výměna písku v pískovišti.

      Pracovníci technických služeb kontrolují pravidelně obě ludgeřovická dětská hřiště po celou sezónu od jara do podzimu.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/opavsko/ludgerovice/11000016520/bezpecnost-hrist-kontroluji-pracovnici-technickych-sluzeb