Město Havířov se snaží zbavit přemnožených komárů

  • 30. června 2010,
  • 13:35,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Po povodních se v určitých lokalitých Havířova přemnožili komáři. Na základě měření byly vytypovány tři části města, kde došlo k hubení tohoto nepříjemného hmyzu. Jednou z nich bylo i okolí letního koupaliště.

Reklama

Dým valící se z vozidla je účinným nástrojem na hubení hmyzu. Voda a vlhkost, to je totiž doslova ráj pro komáry. To že tento hmyz dokáže opravdu zmepříjemnit život, se asi přesvědčil už každý. Proto město přistoupilo k opatření.

Jana Pondělíčková, mluvčí magistrátu: „Po povodních se na nás obraceli lidé s tím, že se přemnožili komáři. Proto jsme oslovili hygienu, která nechává zajistit postřik ve třech lokalitách Havířova."

Anketa: 1. „Určitě budeme rádi, komáři jsou všude. My tady ale nespíme. Tady to bylo zatopené dole, takže tady určitě jsou."

Speciální firma měla za úkol provést postřik ve třech lokalitách. Kolem letního koupaliště a na dvou místech v Dolní Suché v okolí Sušanky. Jed ve formě areosolu hubí veškerý hmyz, nicméně pro lidi, zvěř ale i úrodu na zachrádkách, nepředstavuje žádné riziko. Úspešnost závisí na několika faktorech.

Hrbáček Jan, firma Derkill: „Na klimatických podmínkách, podle toho, jak nám fouká vítr, tak se ošetří ta lokalita. Potom záleží na tlaku, jestli se dým drží nebo jestli se rozplyne, jak by měl. Ošetří to zhruba 200 až 300 metrů. Záleží na lokalitě, zda jsou tam nějaké stromy, jestli tam je nějaké závětří."

Kdy by se měl postřik provádět znovu?

Hrbáček Jan, firma Derkill: „Vydrží to prakticky na tu dobu, co se to ošetřuje, dokud se nerozplyne areorosol. Zákrok by se měl opakovat nejméně do jednoho týdne, aby se zabránilo znovu přemnožení."

Postřik se vždy provádí až ve večerních hodinách, aby nedošlo k úhynu včel.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

Dnes 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

Pavel Kolář a Renata Červenková: Labyrint pohybu / beseda

01.03. 15:00 - 24.02. 0:15
Stonava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Roman Barnošák
Karviná
od 13 400 Kč

Detail

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 110 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu