Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pony Expres přijel do Nového Jičína

Úžasnou westernovou show viděli v sobotu všichni, kteří zavítali na novojičínské náměstí. Majitelé legendárního Pony Expressu zasvětili příchozí do jeho historie, westernoví umělci předváděli své dovednosti a na mnohých atrakcích se mohli vyřádit děti i dospělí.

Ludmila Tošovská, Pony Express: „My jsme vám přišli ukázat jízdu Pony Expresu, který se v Česku jede už po 27. a je už propojena celá Evropa. Včera v 15 hodin vyjížděl ze Slovenska, zítra bude v Suchdole a pokračuje dále na západ,v Dolních Pustevnách končí česká část, celá jízda končí v Holandsku."

Břetislav Gelnar, starosta NJ: „Je to dobrý, počasí vychází, škoda, že není více lidí."

Kdokoliv mohl v sobotu prostřednictvím Pony Expressu poslat pohlednici, která putuje celou českou trasu a končí na České poště, která doručí zásilku do schránky.

Jirka Martínek je zkušený matador v používání australských bičů, které si vyrábí sám. Jako materiál mu slouží vepřovice a jelenice.

Jirka Vlče Martínek: „Já se o to zajímám 28 let, je to taková pohodička, hračka pro dospělé."

První Pony Express jízda se uskutečnila 13. září 1985 a vedla ze Stříbrné Lhoty u Mníšku pod Brdy do moravského Suchdolu nad Odrou. Od té doby se vždy srpnu koná každoročně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy