Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Průběh a výsledky voleb v Bruntále

  • Bruntál,

Hladký průběh měly uplynulé parlamentní volby v Bruntále i v celém bruntálském okrese. Celková účast se nijak výrazně nelišila od účasti v předchozích parlamentních volbách.

Průběh a výsledky voleb v Bruntále

Hladký průběh měly uplynulé parlamentní volby v Bruntále i v celém bruntálském okrese. Celková účast se nijak výrazně nelišila od účasti v předchozích parlamentních volbách.

Ukázalo se, že většině lidí pořád ještě není lhostejné, jakým směrem se bude vývoj ve společnosti ubírat. Volby považují za důležité.

Anketa, bruntálští voliči: „Zajímá mě budoucnost, co bude se mnou, s rodinou, s republikou, s Evropou. Já sám jsem pro to, aby ČR byla v EU, přijala euro. Proto jdu volit. Protože na tom mají zásluhu politici, já to nerozhodnu sám a můžu zase rozhodnout tím, že budu dávat hlas.“

„ Byla jsem podruhé volit teprve. Každý by měl říci svůj názor.“

„Šel jsem volit, bylo to zajímavé. Je to důležité, každý občan by měl vykonávat svoji povinnost.“

Tak jako v jiných volbách, i tentokrát někteří voliči využili možnosti volit doma do přenosné volební urny.

Členka volební komise: „Jdeme k rybníku, protože pán nemůže přijít.“

Členka volební komise: „Tady na Dolní 21 u pána, který si nás vyžádal.“

Většina voličů přišla volit už v pátek. Zprvu to vypadalo, že účast bude rekordní, nakonec ale byla v podstatě stejná jako v minulých volbách.

Pavel Krejčí, předseda volební komise: „Je neuvěřitelně velký a máme oproti ostatním volbám dost velkou účast. Už první den bylo víc, než normálně.“

Jonáš Kučera, předseda volební komise: „Řekl bych, že je dobrý. Prozatím, co víme, až 37 procent voličů se už ukázala doufáme, že by mohl být i nadpoloviční počet.“

Ve volbách v okrese Bruntál výrazně zvítězilo ANO s 37 procenty hlasů následované SPD s 15 a KSČM s 12 procenty. Pětiprocentní hranici pak překročila ještě sociální demokracie s 9 a Piráti a ODS shodně se 7 procenty hlasů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy