Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálská radnice nabízí rodičům testy užití drog

  • Bruntál,

Testy na zjišťování užití drog nabízí rodičům nezletilých dětí bruntálská radnice. Jedná se o jedno z preventivních opatření, která mají sloužit ke snižování rizikového chování dětí a mládeže.

Bruntálská radnice nabízí rodičům testy užití drog

Testy na zjišťování užití drog nabízí rodičům nezletilých dětí bruntálská radnice. Jedná se o jedno z preventivních opatření, která mají sloužit ke snižování rizikového chování dětí a mládeže.

S drogami se dnes setkávají i poměrně malé děti. Preventivních opatření proto není nikdy dost.

Jiří Ondrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál: „Smyslem a cílem této aktivity je maximálně pomoci rodičům nezletilých dětí k tomu, aby u svých potomků podchytili případné nebezpečí závislosti nebo i zkušenosti s drogami.“

Testy na detekci drog nabízí odbor sociálních věcí zdarma a přísně anonymně. Zájemci test dostanou, aniž by byli jakkoliv evidovaní.

Tereza Raabová, protidrogová koordinátorka MěÚ Bruntál: „ Jedná se o test pro kvalitní záchyt marihuany, pervitinu a morfinu z lidských slin. Ke každému testu dostane rodič podrobný návod na použití.

Na bruntálské radnici je zatím k dispozici sto kusů jednorázových testů. Jsou hrazené z rozpočtu města a jejich celková cena přesahuje dvacet tisíc korun.

Tereza Raabová, protidrogová koordinátorka MěÚ Bruntál: „Testy si mohou rodiče vyzvedávat od 1. listopadu 2017 na MěÚ a to v kanceláři u protidrogové koordinátorky a kurátorky pro děti a mládež. “

Společně s testem dostanou rodiče základní informace, jak se v případě pozitivního výsledku chovat, jak postupovat a na koho se obrátit o pomoc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy