Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále už svítí letošní Vánoční strom

  • Bruntál,

Nastal čas adventu. Bruntálské náměstí Míru proto už tradičně zdobí Vánoční strom.

V Bruntále už svítí letošní Vánoční strom

Nastal čas adventu. Bruntálské náměstí Míru proto už tradičně zdobí Vánoční strom.

Rozsvícení vánočního stromu je vždy spojené s kulturním programem. Letos se v něm představili i zástupci partnerského polského města Opole.

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Jsem velmi ráda, že při příležitosti rozsvícení vánočního stromu do Bruntálu přijeli naši přátelé z partnerského města Opole, protože právě v letošním roce slavíme dvacet let od spolupráce mezi našimi městy.“

Náměstí bylo plné stánků s dobrotami a upomínkovými předměty. Mimořádný zájem, tak jako pokaždé, vyvolala mezi dětmi pošta pro Ježíška.

Anketa: účastníci akce: „Já si přeju, já si přeju flešku.“

„Živé kotě.“

„Jojo.“

„Já notebook.“

„Já vrtulník.“

„Ještě psa.“

„Mě potěší všechno.“

„Já bych chtěl nové kolo horské.“

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu není jedinou akcí, které se budou v adventní době na náměstí Míru konat.

Alena Pajkoíšová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál : „Velice ráda bych pozvala všechny obyvatele a návštěvníky města na Vánoční trhy spojené s programem 12. a 13. prosince. Tradiční akce Česko zpívá koledy opět vypukne v 18 hodin ve středu 13. prosince a já věřím, že jako každý rok bude náměstí Míru úplně plné do posledního místečka.“

Stejně jako každým rokem, tak i letos lidé mohli vybrat jméno stromu. Z několika desítek návrhů nakonec zvolili jméno Sněžínek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy