Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Advent v Razové s legendami stolního tenisu

Bruntál |

Ve zcela netradičním duchu pojali adventní večer v Razové, nedaleko Bruntálu. Oslavili jej spolu s exhibicí mistrů Evropy ve stolním tenise, Milana Orlowského a Jindřich Panského.

Advent v Razové s legendami stolního tenisu

Ve zcela netradičním duchu pojali adventní večer v Razové, nedaleko Bruntálu. Oslavili jej spolu s exhibicí mistrů Evropy ve stolním tenise, Milana Orlowského a Jindřich Panského.

V záplavě nejrůznějších večírků, koncertů a vánočních trhů, které se sobě většinou podobají, se vymykají akce, pojaté s nápadem a netradičně. Ta v Razové, jedné z obcí na břehu Slezské Harty, se nesla ve sportovně zábavném duchu.

Ivan Fehervári (nez.), starosta Razové: „Je tady ojedinělá sportovní akce, kdy jsme si pozvali na exhibici nestory našeho stolního tenisu Panský-Orlowski a chtěli bysme si s nima taky trošku zapinkat a pobavit se v rámci celého vánočního programu naší obce.“

Kromě exhibice se naše legendy zahrály také s místními sportovními nadšenci a svěřily se také s tím, co je pro takové sportovní úspěchy udělat.

Milan Orlowski, trojnásobný mistr Evropy, mistr ČR: „Tak pokud někdo se chce stát mistrem světa, tak je to velice těžká věc, a měl by začít, jí to vidím tak optimálně, v 8.letech aby začal, ale nezačal jenom se stolním tenisem ale viděl bych to aby byl všestranej. Prostě s nějakýma sportama doplňkovejma a tam se uvidí, jestli teda má talent, no a pak samozřejmě v těch 10.letech, v 11. letech už by se měl věnovat tomu stolnímu tenisu naplno.“

Jindřich Panský, mistr Evropy, dvojnásobný vícemistr světa: „Tak rozhodně, jak Milan říkal, já jsem začínal s gymnastikou, potom fotbal, tenis, plavání, prostě sport je náš život, takže věnujeme se veškerejm doplňkovejm sportům.“

V samotné exhibici, se kterou naše mistrovská dvojice objíždí celý svět, pak všichni mohli vidět, jak a s čím vším se dá pinkat do pingpongového míčku. Jak Milan Orlowski tak Jindřich Panský si však umějí kromě všech sportů najít také čas na klidnou a pohodovou oslavu vánočních svátků.

Milan Orlowski, trojnásobný mistr Evropy, mistr ČR: „Vánoce, na ty se těším, budu je slavit doma, to znamená v Praze a těším se, že na Štědrý den se půjdeme projít po Praze, půjdeme na Karlův most a večer se těším samozřejmě na kapra a na bramborovej salát.“

Jindřich Panský, mistr Evropy, dvojnásobný vícemistr světa: „Já to mám trošku rozdílný, já pojedu za rodičema ženy do Krkonoš, takže Vánoce budou na horách.“

Ehibice obou tenistů byla velkou inspirací pro místní spolek Pingpong parta, pro které se stala i impulsem k dalším neformálním soutěžím. K další podobné, nazvané Pálka-nepálka, se místní sportovci sejdou ještě letos, 30.prosince.

Nahlásit chybu


K tématu

Moravská Ostrava a Přívoz chystá adventní akci Andělé ve Dvoraně

24. listopadu 2023 13:16 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Andělský program před radnicí Moravské Ostravy a Přívozu a také ve Dvoraně. Takové bude zahájení adventu v režii centrálního ostravského obvodu. To plynule naváže také na bohatý program Ostravských Vánoc.

Vánoční tramvaj už brázdí ulice Ostravy. První jízdou zahájila Tyrkysovou sbírku

20. listopadu 2023 18:18 | Ostrava-město | Jiří Cileček

5:55, pondělí 20. listopadu, Hlavní nádraží. Do ulic vyrazila Ostravská vánoční tramvaj. „Vánočkou“ je poprvé nejnovější tramvaj Škoda 39T, vyzdobená svátečními motivy a LED osvětlením. První jízdou zahájila Tyrkysovou sbírku, kterou pořádá Dopravní podnik Ostrava (DPO) s Nadačním fondem KŘÍDLENÍ už pošesté. Nejen ve „vánočce“, ale i v celé síti MHD mohou cestující přispívat u dobrovolníků s kasičkami na projekty místních neziskovek.

Frýdek-Místek opět hledá recept na nejlepší sváteční vánočku

23. listopadu 2023 16:44 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek vyhlásil třetí ročník soutěže o nejlepší sváteční vánočku. I letos se tak mohou přihlásit profesionální i amatérští kuchaři nebo i různé týmy. Do hodnocení se opět zapojí veřejnost na Adventním městečku a nejlepší recept město po vyhlášení také zveřejní.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Více než 600 motorek zaplnilo centrum Bruntálu na tradičním Motorkářském vítání jara

13. května 2024 12:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

648. To je přesný počet motorek, které zaplnily náměstí a centrum Bruntálu. 15. ročník motorkářského Vítání jara přilákal davy zájemců a obdivovatelů strojů různých druhů a typů na dvou, třech i čtyřech kolech.

V Bruntále probíhá v současnosti několik velkých staveb a investic, další se chystají

5. května 2024 19:42 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále právě probíhá několik staveb a investičních akcí najednou a letos přibudou další. V současnosti na stavbu lokality Za mlékárnou navazuje stavba nového sportoviště. Dokončuje se rekonstrukce silničního napojení u rybníka, oprava silnice na Žlutý kopec a oprava autobusového nádraží.

Akce Ukliďme Česko se v Bruntále setkala se zájmem účastníků i přes chladné a deštivé počasí

2. května 2024 15:31 | Bruntál | Karel Soukop

I přes nepříznivé dubnové počasí proběhla v Bruntále každoroční akce Ukliďme Česko. Účastnili se jí jednotlivci, malé kolektivy i skupiny ze škol a jiných organizací. Na stanovištích po celém městě dostali vybavení a vybrali si lokalitu, kterou půjdou uklízet.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

21. dubna 2024 18:04 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Našlo se však nové řešení.

Unikátní výstava „Ve znamení černého kříže“ na bruntálském zámku

21. dubna 2024 17:53 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Velmi zajímavou a originální výstavu připravilo Muzeum v Bruntále ve výstavní síni bruntálského zámku. Pod názvem „Ve znamení černého kříže“ se zabývá se působením Řádu německých rytířů v Jeseníkách. Řád, vznikl již ve 12. století za křižáckých výprav do Palestiny nejprve jako řád špitální. Rytířským se stal až na konci 12. století za papeže Inocence III.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

14. dubna 2024 19:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Advent v Razové s legendami stolního tenisu
Vydáno 21. prosince 2017 16:08, Bruntál, Karel Soukop
Ve zcela netradičním duchu pojali adventní večer v Razové, nedaleko Bruntálu. Oslavili jej spolu s exhibicí mistrů Evropy ve stolním tenise, Milana Orlowského a Jindřich Panského.

Advent v Razové s legendami stolního tenisu

Ve zcela netradičním duchu pojali adventní večer v Razové, nedaleko Bruntálu. Oslavili jej spolu s exhibicí mistrů Evropy ve stolním tenise, Milana Orlowského a Jindřich Panského.

V záplavě nejrůznějších večírků, koncertů a vánočních trhů, které se sobě většinou podobají, se vymykají akce, pojaté s nápadem a netradičně. Ta v Razové, jedné z obcí na břehu Slezské Harty, se nesla ve sportovně zábavném duchu.

Ivan Fehervári (nez.), starosta Razové: „Je tady ojedinělá sportovní akce, kdy jsme si pozvali na exhibici nestory našeho stolního tenisu Panský-Orlowski a chtěli bysme si s nima taky trošku zapinkat a pobavit se v rámci celého vánočního programu naší obce.“

Kromě exhibice se naše legendy zahrály také s místními sportovními nadšenci a svěřily se také s tím, co je pro takové sportovní úspěchy udělat.

Milan Orlowski, trojnásobný mistr Evropy, mistr ČR: „Tak pokud někdo se chce stát mistrem světa, tak je to velice těžká věc, a měl by začít, jí to vidím tak optimálně, v 8.letech aby začal, ale nezačal jenom se stolním tenisem ale viděl bych to aby byl všestranej. Prostě s nějakýma sportama doplňkovejma a tam se uvidí, jestli teda má talent, no a pak samozřejmě v těch 10.letech, v 11. letech už by se měl věnovat tomu stolnímu tenisu naplno.“

Jindřich Panský, mistr Evropy, dvojnásobný vícemistr světa: „Tak rozhodně, jak Milan říkal, já jsem začínal s gymnastikou, potom fotbal, tenis, plavání, prostě sport je náš život, takže věnujeme se veškerejm doplňkovejm sportům.“

V samotné exhibici, se kterou naše mistrovská dvojice objíždí celý svět, pak všichni mohli vidět, jak a s čím vším se dá pinkat do pingpongového míčku. Jak Milan Orlowski tak Jindřich Panský si však umějí kromě všech sportů najít také čas na klidnou a pohodovou oslavu vánočních svátků.

Milan Orlowski, trojnásobný mistr Evropy, mistr ČR: „Vánoce, na ty se těším, budu je slavit doma, to znamená v Praze a těším se, že na Štědrý den se půjdeme projít po Praze, půjdeme na Karlův most a večer se těším samozřejmě na kapra a na bramborovej salát.“

Jindřich Panský, mistr Evropy, dvojnásobný vícemistr světa: „Já to mám trošku rozdílný, já pojedu za rodičema ženy do Krkonoš, takže Vánoce budou na horách.“

Ehibice obou tenistů byla velkou inspirací pro místní spolek Pingpong parta, pro které se stala i impulsem k dalším neformálním soutěžím. K další podobné, nazvané Pálka-nepálka, se místní sportovci sejdou ještě letos, 30.prosince.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000011115/advent-v-razove-s-legendami-stolniho-tenisu