Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letošní Rallye Dakar je extrémně náročná

  • Bruntál,

Rallye Dakar, která v letošním roce spojí Peru s Bolívií a Argentinou patří bezesporu mezi nejnáročnější závody ve své historii. Motocykly, čtyřkolky, automoobily i kamiony překonávají extrémní písečný terén a již první čtyři etapy značně zůžily původní startovní pole.

Mezi 337 účastníky letošního jubilejního 40. Ročníku Rallye Dakar je také Martin Kolomý ze Starého Města u Bruntálu. Daří se mu se střídavými úspěchy, třetí etapu dokončil s velkými problémy s technikou, ve čtvrté dojel na třetím místě, což je dozajista velký úspěch.

Martin Kolomý, pilot kamionu: „No tak já doufám, že budeme pokračovat a že stáhneme nějakej čas. Už to nebude na nějaký vedení ale určitě pojedeme a budeme s tou konkurencí tady bojovat.“

Trať letošního ročníku Rallye Dakar je extrémně náročná, dokonale prověří připravenost vozů i posádek, z nichž mnohé již ze závodu odstoupily. Čtvrtou etapu nedokončil pro technické problémy ani zkušený Aleš Loprais. Samotnou organizaci rallye Martin Kolomý velmi chválí.

Martin Kolomý, pilot kamionu: „Je to o hodně lepší a je to taky o hodně težší. Já jsem moc spokojenej s tratí, je to hodně výživná trať, hodně technický, hodně dun, je pravda, že ti pořadatelé se chcou vyznamenat aby prostě se ukázali v krásném světle, což se jim daří a moc jim za to děkuju. Je to krásný ježdění no a nádherná příroda.“

Nám nezbývá než popřát Martinu Kolomému onu nezbytnou kapku štěstí a držet mu palce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy