Na oslavy se v mateřské škole důkladně přichystali. Připravili pro děti tak zvaný Týden dětské radosti.
Irena Vochyánová, ředitelka mateřské školy: „Našla jsem si to v jedné kronice, moc se mi to líbilo, tak jsme prostě s dětmi nebo s paními učitelkami připravili celý týden těch dětských radostí. Jeden den měly děti na zahradě takovou show s animátorem, druhý den jsme měli vystoupení pro rodiče, besídku.“
V rámci oslav proběhlo i setkání všech bývalých a současných zaměstnanců školky. Postupně zde pracovalo deset ředitelek, sto učitelek a přes šest desítek ostatních zaměstnanců. Za šedesát let své existence se mateřská škola až neuvěřitelně proměnila.
Vladislava Škulavíková, zástupkyně ředitelky MŠ: „Když jsem tady byla jako dítě, tak jsme měly takové dřevěné sudy, krásné dřevěné auto, pak se to všechno zrušilo, dalo se všechno železné no a teď se vracíme zpátky k dřevěným hračkám, které jsou úplně úžasné, stačí se podívat na naší zahradu.“
Božena Štěpánová, bývalá ředitelka MŠ: „Řekla bych, velice se změnila. Jsou jiné možnosti a ty děvčata je vidět, že makají, je to tu vidět, opravdu jo. Mám z toho radost.“
Mateřská škola Mahenka je moderně vybavená, nechybí ani interaktivní technika a další výdobytky dnešní doby. Chloubou mateřinky je pak přírodní zahrada.
Radek Štoller, vedoucí Oddělení školství MěÚ Bruntál: „Tato mateřská škola má speciální třídu, kde jsou děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Paní ředitelce se v minulých letech povedlo získat více než dva miliony korun na přírodní zahradu, která se realizovala v postupných krocích.“
Budova, v níž Mahenka sídlí, byla postavena v polovině třicátých let minulého století. Sloužila tehdy jako první česká menšinová škola v Bruntále.