Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Starém Městě dodržují všechny masopustní tradice

  • Bruntál,

Masopustní reje v celém kraji jsou v plném proudu. Vedle tradičních venkovských Masopustů se k oslavám postupně přidávají také velká města jako Ostrava, Opava, Krnov a další. Přesto však původní masopustní tradice na oslavách přežívají jen někde. Jedním z takových míst je Staré Město.

Ve Starém Městě u Bruntálu probíhá Masopust přesně tak jak velí tradice. Schází se zde stále více účastníků průvodu, letos, na již devátém ročníku, i přes nepříznivé počasí byla účast rekordní. 

„Opět po udělení práva vstupu zahájíme dělostřeleckým výstřelem, dojdem na hřiště a tam jakoby ten průvod ukončíme opět výstřelem ale hodování a radování může pokračovat,“ přibližuje starosta Starého Města Richard Šanda (nez.)

Oslav se tady přesně podle tradice, účastní i obyvatelé vesnice. Napečou, navaří, vyrobí dobroty a spolu s dobrou slivovičkou či jiným likérem nabízejí před svým domem ochutnávky účastníkům masopustního průvodu.

Anketa, obyvatelé Starého Města: „Máme tu muffiny, slané šneky, pojďte si něco dát.“

„Toto jsem pekl já a toto trouba.“

„Napekl jsem, navařil, nasmažil, vodku vypálil.“

Průvod nápaditých masek dospělých i dětí došel přes celou obec až na hřiště, kde byli všichni svědky vyhlášení nejlepší masky a zároveň mohli ochutnat tradiční zabíjačku.

„Ovar, jazyk, srdíčko, játra,“ dodává řezník Jaromír Kolomý.

Celý Masopust ve Starém Městě zakončilo společné fotografování  a masopustní rej, který se protáhl až do pozdních večerních hodin.


Nahlásit chybu


K tématu