Ve Starém Městě dodržují všechny masopustní tradice

  • 4. března 2019,
  • 11:48,
  • Bruntál,
  • Yvona Fajtová

Masopustní reje v celém kraji jsou v plném proudu. Vedle tradičních venkovských Masopustů se k oslavám postupně přidávají také velká města jako Ostrava, Opava, Krnov a další. Přesto však původní masopustní tradice na oslavách přežívají jen někde. Jedním z takových míst je Staré Město.

Reklama

Ve Starém Městě u Bruntálu probíhá Masopust přesně tak jak velí tradice. Schází se zde stále více účastníků průvodu, letos, na již devátém ročníku, i přes nepříznivé počasí byla účast rekordní. 

„Opět po udělení práva vstupu zahájíme dělostřeleckým výstřelem, dojdem na hřiště a tam jakoby ten průvod ukončíme opět výstřelem ale hodování a radování může pokračovat,“ přibližuje starosta Starého Města Richard Šanda (nez.)

Oslav se tady přesně podle tradice, účastní i obyvatelé vesnice. Napečou, navaří, vyrobí dobroty a spolu s dobrou slivovičkou či jiným likérem nabízejí před svým domem ochutnávky účastníkům masopustního průvodu.

Anketa, obyvatelé Starého Města: „Máme tu muffiny, slané šneky, pojďte si něco dát.“

„Toto jsem pekl já a toto trouba.“

„Napekl jsem, navařil, nasmažil, vodku vypálil.“

Průvod nápaditých masek dospělých i dětí došel přes celou obec až na hřiště, kde byli všichni svědky vyhlášení nejlepší masky a zároveň mohli ochutnat tradiční zabíjačku.

„Ovar, jazyk, srdíčko, játra,“ dodává řezník Jaromír Kolomý.

Celý Masopust ve Starém Městě zakončilo společné fotografování  a masopustní rej, který se protáhl až do pozdních večerních hodin.

AL INVEST Břidličná, a.s.
Bruntál
od 120 Kč do 125 Kč

Detail

AL INVEST Břidličná, a.s.
Bruntál
od 115 Kč do 130 Kč

Detail

AL INVEST Břidličná, a.s.
Bruntál
od 115 Kč do 120 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu