Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZUŠ vystavují na bruntálské radnici

  • Bruntál,

Chodby bruntálské radnice už mnoho let zdobí výtvarná díla. Výstavy se pravidelně obměňují a v těchto dnech je možné prohlédnout si zde práce žáků výtvarného oboru místní základní umělecké školy.

Základní umělecká škola vystavuje práce svých žáků na radnici už po osmé. Poprvé se zde prezentovala už v roce 2009.

„Připravili jsme fotografie detailů a malby. Takových zvětšených detailů akrylovými barvami,“ říká učitelka ZUŠ Kateřina Olejníčková.

„Já jsem malovala tam ten obrázek, co vidíte támhle a našla jsem ho v počítači. Mně se hrozně líbily ta barva té kytky,“ přibližuje vystavující Natálie Bystrická.

„Já tady mám pomeranč a jen tak mě to napadlo, že nevím,“ dodává Anička Staňková.

„Já jsem namaloval tady mapu, Fieta v patře a maloval jsem ji proto, že jsem se procházel v ateliéru a prostě jsem našel kousek nějakého papíru, na kterém byla mapa,“ popisuje svůj obrázek Honzík Vrba.

Část z několika desítek prací tvoří fotografie detailů většího celku, podrobnosti, zvětšený výřez nebo dílčí pohled. Druhou pak soubor maleb akrylovými barvami s motivy plodů, rostlin, zvířat nebo věcí, které nás běžně obklopují.

„Tvořily ji děti od 9 do 14 let, děti, co chodí do výtvarného oboru pravidelně každý týden a práce jsme tvořili v roce 2018,“ dodává Kateřina Olejníčková.

„Vytvořit na našem úřadě jakousi minigalerii považuji za dobrý nápad. Výtvarná díla chodby tak nějak zlidšťují a všiml jsem si mnohokrát, že se o ně lidé zajímají,“ řekl na vernisáži starosta Petr Rys.

Nahlásit chybu


K tématu