Tým MS kraje zvítězil v celostátní soutěži T - profi

  • 0:18,
  • Bruntál,

Výrazného vítězství dosáhl bruntálský školní tým, který reprezentoval MS kraj na celorepublikové soutěži Talenty pro firmy T – profi. Tým, který zvítězil v krajském kole, byl příkladem spolupráce základní a střední školy s firmami. Celou soutěž již čtvrtým rokem pořádala Hospodářská komora České republiky.

Základním cílem soutěže je ve spolupráci škol a odborné firmy zkonstruovat a zprovoznit předepsaný výrobek pomocí technické stavebnice Merkur. Úkol to nebyl jednoduchý a vyžadoval taktickou i technickou spolupráci všech členů týmu.

„V zadání je vždycky manuál a děti staví společně jeden model, je potřeba, aby si to vždycky týmově rozdělili ty jednotlivé role,“ popisuje učitelka z účastnické bruntálské ZŠ Cihelní Eva Mistrová.

„Skloubily se tam opravdu osobnosti žáků nebo studentů, kteří opravdu chtěli vyhrát, předcházela tomu taková i důkladná příprava,“ hodnotí tým zástupce spolupracující strojírenské firmy a ředitel Okresní hospodářské komory Květoslav Bašista.

V časovém limitu 3 hodiny pak každý ze 13 týmů z krajů ČR měl za úkol vyrobit programově ovládaný jeřáb.

„Podle mě bylo nejtěžší to jak jsme si to rozdělovali ze začátku,“ dodává Donncha Birchall, žákovský člen týmu.

„Já jsem něco vždycky udělala a pak jsem se třeba zeptala pána co tam šel pro dílky, co je dalšího na práci,“ dodává další členka Alena Doležalová.

„Tam bylo v tom návodu co oni nám poslali, že to bude přes bluetooth...nahráli jsme to na místě, protože takhle to bude jednodušší a tam by to stejně zdržovalo čas,“ říká student - programátor z bruntálské SOŠ Jaromír Šedý.

„Největší klad pro nás bylo, že ty děti se dokázaly mezi sebou domluvit kdo co bude dělat a to bylo důležité pro celý celek té stavebice,“ doplňuje vedoucí středoškolské části týmu Bohumil Krahulec ze SOŠ Bruntál.

Poděkování a uznání soutěžícím vyslovilo také vedení města Bruntálu, které pozvalo celý tým s vedoucími na hodnotící posezení na bruntálskou radnici. Starosta Bruntálu Petr Rys pak především ocenil tento soutěžní způsob spolupráce při propagaci technického vzdělávání na školách.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

05.12. 18:00 - 21.11. 18:12
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

MUDr. Alena Mazalová
Bruntál
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Karlova Studánka, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 19 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků