Významnou změnou je třeba přesun konání trhů ze středy na každou druhou neděli v měsíci. Důvod změny je prostý.
„A to z jediného důvodu, aby měli šanci nakoupit si i pracující. Myslíme si, že kdyby byly trhy jednou měsíčně, zákazník na to zapomene, kdyby byly každý týden, bylo by to moc časté a takové, že by to zevšednělo,“ říká pořadatelka Jana Rubyová.
Také sortiment výrobků by se měl rozšířit, přičemž důraz chtějí pořadatelé klást na skutečně farmářské výrobky. Tak zvaných plastových šuntů naopak ubude.
„Nechceme, aby se to tady nějak štěpilo. Chceme, aby byly třeba jedny sýry kozí, jedny sýry ovčí, jedni košíkáři. Kytiček samozřejmě více, protože je jaro.,“ dodává Jana Rubyová.
Anketa, prodejci: „Já prodávám víno z černého rybízu velice zdravé s obsahem železa a vitamínu C, domácí škvarkové tyčinky, produkty z rakytníku, různé marmelády, džemy, šťávy, čaje, nějaké cukrovinky pro děti. No a pak mám z našeho včelařství med.“
„Prodáváme. Dneska máme kozí síry čerstvé, s příchutí, tvrdé sýry, jogurty a tvarohy a na ochutnávku máme vlastně všechno, co tady dneska prodáváme, takže lidi mohou přijít, ochutnat a pak si koupit, co budou chtít.“
„Kromě kopřivy tady máme i topinambury. Z kopřivového sortimentu teď nás aktuálně najdete kopřivovou limonádu, lisované kopřivy za studena jemně mleté, které se dají použít do kávy nebo do polévky. Máme kopřivové hnojivo, čerstvou kopřivu.“
O první nové farmářské trhy měli lidé zájem. Náměstí bylo takřka plné.
Anketa, návštěvníci jarmarku: „Libí se mi tady. Koupila jsem si kozí rohy a trubičky ke kávě.“
„Líbí se tady moc, protože su místní, jako z okresu a teď jsem si koupil zatím ponožky. Ponožky bambusové. Za tu cenu proč ne. Jinak se dívám na nějakou sadbu.“
Zda změna konání trhů bude ku prospěchu věci, ukáže teprve čas. Zájem o ty první v nové podobě byl až nečekaný.