Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnov se zapojil do olympijského běhu

  • Bruntál,

Celé Česko se zapojilo do olympijského běhu, jehož historie sahá až do roku 1987. Ve stejnou hodinu se v různých městech postavilo na start závodu na 80 tisíc lidí. Jen v Krnově jich bylo kolem stovky. Akcí si zároveň připomněli mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru.

Také lidé v Krnově se zapojili do celorepublikových oslav mezinárodního olympijského dne. Na start olympijského běhu dorazila do areálu SVČ stovka běžců.

„My dneska tady máme 3 kategorie, je to pro ty nejmenší děti od 0 do 10 let, potom od 10 do 15 let. Ti mají vlastně trať tady kolem SVČ, no a ta hlavní kategorie běží vlastně okruh 5,6 km. Ta trasa není dlouhá. nicméně je náročná, protože se běží nahoru, nebo ta první část je docela kopcovitá, potom se běží rovinka a pak z kopce,“ říká ředitelka SVČ Krnov a hlavní pořadatelka Veronika Kozlíková.

„Trošku je míň dětí, bych řekl, ale u dospělých ty přihlášky jsou zhruba stejné. Do toho našeho regionu, my jsme tady dost v pohraničí, se nedaří lákat větší počet závodníků, tak jak bylo teď v Olomouci třeba na půlmaraton. To už je jiná liga potom,“ hodnotí Jan Hrouza, bývalý předseda Klubu orientačních sportů.

V Krnově olympijský běh, ve kterém nejde o výhru, ale o to se hýbat a hlavně pro radost, uspořádal klub orientačních sportů spolu se střediskem volného času. Odměny tak v cíli dostali všichni zúčastnění.

Anketa: účastníci olympijského běhu

„Mě to strašně bavilo, dobře se mi běhalo a bylo to takové, ten povrch byl strašně měkký se mi zdál,“ říká vítěz nejmladší kategorie Honza Herudek

„Běželo se mi dobře, ale nějak extra jsem netrénoval, já jsem si to šel zaběžet jen tak pro srandu a nečekal jsem, že vyhraju. Tam byl jeden kluk, který byl přede mnou a já jsem ho chtěl předběhnout a nakonec se mi to povedlo,“ hodnotí vítěz kategorie do 15 let Tadeáš Donátek.

„Já jsem se připravovala pouze plaváním, protože závodně plavu. Běhat jsem zatím letos ještě neběhala, ale trať byla dobrá,“ dodává vítězka kategorie dívek do 15 let Lenka Martínková

„Nejtěžší úsek to určitě byly tady ty kopečky hned ze začátku a nepřipravoval, trénuju každý den, dělám závodní atletiku, takže . Jsem velice spokojený, zatím nevím čas ani, ale loni jsem zaběhl 1:20 minut tady, tak doufám, že to bude zlepšení,“ hodnotí vítěz hlavní mužské kategorie David Špok.

„Začátek byl takový trochu složitější, ty kopce mám nerada, ale jinak super trať byla, suchá, parádní, byli tahouni parádní, takže já si nestěžuju,“ říká vítězka hlavní kategorie žen Lucie Vikartovská.

V rámci Olympijského běhu účastníci neběží jen pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, která umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. Loni bylo takto darováno přes 350 000 korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy