Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strašný mumraj a zmatky, spílají řidiči v Bruntále. Víme podrobnosti o rozsáhlé rekonstrukci průtahu městem

  • Bruntál,

Velmi složitá dopravní situace panuje v těchto dnech v Bruntále. Ředitelství silnic a dálnic počátkem srpna zahájilo rekonstrukci průtahu městem.

Během rekonstrukce dojde v celém úseku k výměně asfaltového povrchu a obnově ostrůvků. Současně budou opraveny některé chodníky, část vodovodního řadu a kanalizační sítě a veřejné osvětlení.

„Město Bruntál není investorem této akce, tím je ŘSD. My se ale jak ve spolupráci s ŘSD, tak ve spolupráci s dalšími zúčastněnými stranami, včetně zhotovitele a dopravní policie snažíme o to, aby dopady této alce byly co nejmenší, aby byla zajištěna plynulost objízdných tras, aby bylo zajištěno značení a podobně,“ upřesňuje mluvčí MěÚ Bruntál Jiří Ondrášek.

Lidé sice chápou nutnost rekonstrukce, ale k samotnému průběhu prací mají mnozí výhrady. Nelíbí se jim zejména označení objízdných tras.

Anketa, řidiči v Bruntále: „To je strašný tady, to je mumraj, to je. Člověk tady neví, jeden přijede z té strany. To je tady šílené úplně.“

„Všude zákaz a tak jsme museli porušit nějaký zákaz, normálně fiasko. Právě se díváme, kama se lidi dostávají ven, abychom potom mohli taky tak vyjet.“

„Já nevím asi jsem odbočil špatně. Snad to musí spravit, nevím Mně to až tak nevadí, já sem jezdím jednou za čas.“

„Zmatky, jsou zmatky, ale je to třeba. Za chvilku by se to propadlo tady.“

„Nebudu říkat, jak jsem se tady dostal, ale dostal jsem se tady.“

Zatím probíhá první etapa rekonstrukce průtahu. Prvního září bude zahájena druhá etapa, kdy bude rekonstruována i křižovatka u gymnázia. Dopravní situace bude stále komplikovaná.

„Nelze ale předpokládat, že takhle rozsáhlá stavba se obejde zcela bez komplikací. Proto bude na místě určitá shovívavost a trpělivost jak ze strany řidičů, tak ze strany chodců a dalších účastníků silničního provozu,“ doplňuje mluvčí MěÚ Bruntál.

Třetí a závěrečná fáze začne podle předpokladů od 15. října, ukončena bude do 18. listopadu. Opravován bude úsek od křižovatky s tř. Práce po křižovatku s Plynárenskou ulicí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy