Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Borůvky ve všech podobách. Tohle video si radši nepouštějte, budou se vám sbíhat sliny

  • Bruntál,

Borůvky na desítky způsobů. Lidé si je mohli nejen vychutnat jak v jídle, tak v pití, tak  si je mohli odnést domů jako dekoraci na různých předmětech i jako je keramika nebo magnetky. motivy na různých dekoracích. K mání byly na tradičních Borůvkových hodech v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem.

Borůvkové hody v Jeseníkách letos oslavily plnoletost. Tradičně se konaly v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem, kde se do nich zapojilo 12 restaurací. Další 3 pak v širokém okolí.

„Restaurace na Hvězdě a dvě takové řekněme externí partneři borůvkových hodů, restaurace Andělka ve Vrbně pod Pradědem v tamním ski areálu a v Dolní Moravici je to restaurace Hamříkova stáj. Pro letošní rok jsme zvolili trochu jiný koncept než v minulých letech, kdy nabídka v obecním parku byla, řekněme náhodná a pro letošní rok jsme stanovili pravidlo, že každý z prodejců by měl na svém stánku mít alespoň jednu věc s borůvkami, z borůvek, s motivem borůvek,“ přibližuje moderátor akce Boris Keka.

Borůvkové hody provázel i pestrý doprovodný program. V obecním parku v Malé Morávce se střídala jedna kapela za druhou a nechyběla ani oblíbená soutěž v pojídání knedlíků

Největší jedlík: „Soutěž byla super a knedlíky byly taky dobrý.“

Na borůvkové hody mohli lidé dojet historickým vlakem z Bruntálu a po Karlově a Malé Morávce je vozil borůvkový autobus.

„My tím sledujeme to, aby tady bylo plno, což je, aby se lidé bavili, aby se jim tu líbilo a pokud možno, aby se lidé k nám rádi často vraceli,“ hodnotí starosta Malé Morávky Ondřej Holub (nez.)

„Lidé mohou ochutnat také například borůvkové pivo nebo knedlíky z ručně sbíranými borůvkami,“ dodává náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška (ANO).

Návštěvnost Malé Morávky se tak o víkendu zvýšila hned několikanásobně. Odhadem si je nenechalo ujít na 12 tisíc lidí.
Mateřská škola, Karla Čapka 12a, Krnov, okres Bruntál, příspěvková organizace
Krnov
od 29 740 do 34 930 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. / AL INVEST/
Břidličná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Radek Sobotík
Staré Heřminovy
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků