Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze srazu otužilců šel mráz po zádech, voda měla jen 4 stupně

  • Bruntál,

V Bruntále si dali sraz otužilci ze širokého okolí, aby si společně zaplavali v Kobylím rybníku. Touto tradicí nazvanou Bruntálský krystalek každoročně na Boží hod oslavují Vánoce.

Setkání otužilců na bruntálském Kobylím rybníce se stalo už tradiční povánoční akcí. Na Boží hod sem každoročně míří milovníci otužování i stovky diváků, pro které je Bruntálský krystalek vítaným zpestřením svátečních dnů. Letos překvapily hlavně ženy, kterých se u rybníku sešly tři, tedy nejvíc za celou historii této akce..

Já se letos bojím hrozně moc a pořád váhám. Plavky na sobě mám a váhám, váhám. Protože jsem přestala chodit do sauny, jsem nemohla dva měsíce, takže nejsem vůbec trénovaná.

“Já mám spíš trému, z té vody ani tak strach nemám, jako spíš trému  abych nesletěla z toho kopce. Pocity jsou zatím smíšené, je to poprvé, tak jak všechno poprvé, smíšené pocity Uvidím,” říká Lenka Nováková, nová účastnice, Bruntál

Celkem se letošního bruntálského krystálku zúčastnilo 18 otužilců, mezi nimi i Pavel Poljanský, dálkový plavec a zakladatel tohoto setkání.

“Já se těším vždycky celý rok. Pro mě je to taková oslava vánoc, jako součást toho Štědrého dne a sejít se tady s lidmi, ať už s širokou veřejností a nebo tady s kolegy v ledové vodě To je taková část oslav těch vánočních svátků,” uvádí Pavel Poljanský

Voda měla letos 4 stupně, což pro otužilce nebyla žádná výhoda. 

“Voda asi bude chladnější, vždycky je chladnější, když není led.” 

Vůbec nejhorší pro všechny bylo dostat se k vodě. Kvůli deště byla půda hodně promočená a všude bylo plno bahna. Nakonec to ale všichni zvládli  Nejpočetnější skupina otužilců přijela z Nové Vsi a všichni se do vody vrhli v tričkách. Ta je ale nezahřála. 

“No, studená, přiznávám, vzal jsem si tričko, aby mi bylo teplo, nefunguje to, usmívá se Pavel Poljanský 

“Voda je docela studená, ale trošku mě táhl bramborový salát ke dnu, takže musel jsem rychle ven,” říká Jaroslav Klečka, Plzeň

“Voda byla studená. i když venku je teplo, ale je tu samé bláto, takže jsme špinaví až po krk. Úplně černí.” Alena Svobodová, Bruntál

14. ročník bruntálského krystálku zvládli úplně všichni. Ve studené vodě mohl být každý jak dlouho chtěl. Největší odvahou bylo se do ní ponořit. A to se všem povedlo. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků