Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starosta Bruntálu vyvrací fámy, uzavření města podle něj aktuálně nehrozí

  • Bruntál,

Současná situace kolem výskytu a šíření koronaviru nahrává také různým falešným aktivitám, fámám, nepravdivým informacím či spekulacím. Je na každém z nás, jak si informace z různých zdrojů především ověří a jakým má důvěřovat.

Starosta Bruntálu Petr Rys se aktuálně vyjádřil k situaci ve městě.

„V Bruntále se včera a dnes rozšířila fáma, že nám hrozí uzavření celého města. Tato informace se nezakládá na pravdě. Rozšířila se také informace, že k tomuto tématu zasedalo zastupitelstvo města nebo rada města. Tato informace není platná. Toto rozhodnutí přináleží toliko panu hejtmanovi, je to tedy krajská záležitost a na doporučení krajského krizového štábu,“ popisuje starosta Bruntálu Petr Rys (STAN)

Výzva vedení města směřuje v současné době především k důslednému dodržování všech pokynů a doporučení občanům.

„Zejména aby minimalizovali pobyt na veřejných místech a chodili ven pouze s chráněnými ústy a nosem, tak jak je nám nařizováno a doporučeno. Chtěl bych také doplnit, aby si občané, kteří vycházejí ven, dýchací cesty zakrývali už před opuštěním bytu,“ doplňuje starosta

Město Bruntál nově zřídilo také informační linku pro všechny.

„Mohou volat na telefonní číslo 554 706 326 a to v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 14 hodin a v pátek od 8 do 13 hodin,“ upřesňuje starosta Bruntálu

Starosta Bruntálu především děkuje všem pracovníkům v první linii – zdravotníkům, pracovníkům v lékárnách a obchodech a všem, kteří zajišťují sociální péči a zásobování, zvláště pak velké skupině dobrovolníků.

„Já jsem pyšný na ty lidi, že stále makají pro druhé,“ uzavírá starosta Bruntálu

Pouze dodržováním přísné hygieny a všech doporučení je možno urychlit normalizaci celé situace a rychlejší vyřešení koronavirové nákazy.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků