Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děvčata z Bruntálu šijí roušky pro celou Moravu

  • Bruntál,

Dobrovolníci z Bruntálu jsou teď v jednom kole. Zejména švadlenky mají práce až nad hlavu. Od rána do večera šijí na objednávku roušky, které pak putují i za hranice jak města, tak i okresu.

V Bruntále pomáhá v boji proti koronaviru na 5 desítek dobrovolníků.  Zhruba polovina z tohoto počtu jsou švadlenky, které dennodenně zasedají za svůj šicí stroj, aby uspokojily obrovskou poptávku po rouškách. 

„Spolupracujeme s městskou policií Bruntál, kde shromažďujeme vyprané, vydezinfikované lůžkoviny, látky bavlněné a zároveň je tam krabice, do které švadlenky můžou dát ty ušité roušky a vzít si materiál, aby mohly pokračovat dál. Máme 47 nahlášených dobrovolníků, v tom jsou i společnosti, které nám třeba vyrábějí dezinfekce nebo nitě, tkaničky. Hodně dobrovolníků se také hlásí na rozvoz,“ říká koordinátorka dobrovolnické činnosti Pavlína Konečná.

Švadlenky šjií nejen doma, ale také v městském infocentru nebo v jedné z místních restaurací, kde se jich schází až 8 denně a dělají, co můžou 

„Šilo se pro záchranné složky Bruntálu, pro seniory, pro charitu Litovel, která je vlastně na Moravě nejvíc postižená teď momentálně. V současné době tady děvčata šijí pro krnovskou chirurgii,“ doplňuje vedoucí švadlenek Lucie Jurčíková.

Holky už ušily 1600 roušek, v tuto chvíli mají objednávky na další 2 tisíce, mimo jiné i z daleké Osoblahy. Roušky si můžete objednávat na telefonním čísle 775 859 908. Sběrné místo na městské policii v Bruntále, kde můžete nosit potřebný materiál, funguje 24 hodin denně. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků