Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

6 hodin hasili požár lesa v Zátoru, pomáhal i vrtulník

  • Bruntál,

24 tisíc litrů vody shodil policejní vrtulník na hořící les v Zátoru na Bruntálsku. Do boje s ohněm bylo do místní části Loučky povoláno 11 hasičských jednotek. Po těžbě kůrovcového dřeva tam hořely zbylé stromy i výsadba mladých listnáčů. Hasiči v Moravskoslezském kraji se tak o víkendu kvůli několika velkým požárům téměř nezastavili.

Hořet začalo v neděli o půl druhé. Do lokality Radimský kopec v zátorské části Loučky okamžitě vyrazily desítky hasičů. Požár byl tak velkého rozsahu, že museli na pomoc povolat i policejní vrtulník. "S hasiči vydatně spolupracoval s celkem 16 shozy vody z podvěsného bambivaku o objemu 1500 litrů, celkem tedy 24 tisíc litrů vody," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Po těžbě kůrovcového dřeva zde hořely na šesti hektarech zbylé vzrostlé stromy a vedle toho i výsadba mladých listnáčů. Operační středisko poslalo ma místo 11 hasičských jednotek. "Vyjely sem tři jednotky HZS MSK – ze stanic Krnov, Bruntál a Rýmařov, společně s nimi osm jednotek dobrovolných hasičů – Zátor, Krnov, Město Albrechtice, Vrbno pod Pradědem, Jindřichov, Světlá Hora,Horní Benešov a z Opavska Brumovice," potvrdil Kůdela.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za tři hodiny, další téměř tři hodiny jim zabralo pečlivé dohašování. Na kontrolu požářiště zůstaly na místě do pondělního rána ještě dvě jednotky dobrovolných hasičů. Škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun a jeho příčina je v šetření.

Hasiči se o víkendu téměř nezastavili. Bojovali hlavně s velkými požáry rodinných domů. V noci z pátku na sobotu přišla rodina z Vratimova o střechu nad hlavou po požáru, který vznikl od krbu. V sobotu večer způsobil pětimilionovou škodu požár velkého a členitého trojpodlažního rodinného domu ve Slezské Ostravě. V Trojanovicích zase v tu dobu hořely dílny a sklady bývalého kravína. V neděli ráno pak museli hasiči do Petřvaldu na Novojičínsku k dalšímu požáru rodinného domu. Škody jsou mnohamilionové, naštěstí se během všech událostí nikomu nic nestalo.

VÍCE ZDE:

Rodinný dům ve Vratimově vzplál od krbu. S plameny bojovali hasiči hodinu

S rozsáhlým požárem domu bojovali v sobotu večer hasiči ve Slezské Ostravě

V Trojanovicích vyhořela dílna s automobily a motorkami

VIDEO: Hasiči zachraňovali v Petřvaldě dům před plameny

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 9 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail