Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkářské Vítání jara proběhlo v Bruntále již potřinácté, přijely stovky strojů

  • Bruntál,

Po složitém covidovém období se do Bruntálu opět vrátilo Motorkářské vítání jara. Akce místních Motorafanů si získala velmi dobrou pověst a na bruntálské náměstí přilákala více než 450 milovníků motocyklů.

Klasické i historické motocykly, skútry, tříkolky, čtyřkolky i sajdkáry vytvořily krásnou kulisu jarního centra města.

Petr „Pier“ Machů, hlavní pořadatel, Motorafani Bruntál: „Dneska máme 13. ročník Vítání jara. Je to sraz pro všechny s duší motorkáře se strojem i bez.  Přijeli ze Žďáru nad Sázavou, Ostrava, Olomouc, od Brna, z Jižní Moravy přijíždí, takže z celého širokého okolí a z celé republiky.

Na programu Motorkářského vítání jara nebyl jen sraz na náměstí

Roman Stuchlík, pořadatel, Motorafani Bruntál: „Takže určitě 11:45 požehnání farářem a pak následuje tradiční vyjížďka po krásných jesenických horách. Máme tady dneska 5 kapel. Jídla a občerstvení je úplně co hrdlo ráčí, takže nemusíme vůbec mít strach, že někdo bude strádat.

Pestrá škála strojů zaujala i stovky diváků, kteří byli rádi, že se velké akce na náměstí opět vracejí.

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Je to nádherná akce, chtěl bych poděkovat Motorafanům, že potřínácté zorganizovali Vítání jara. Když se rozhlédneme kolem sebe, tak je vidět, že je tady spousta lidí, ne jenom z Bruntálu, ale i ze širšího okolí a všichni jsou naprosto v pohodě, spokojeni, a myslím si, že si dnešní den užijí.“

Pavel „Melda“ Melichárek, Motorafani Bruntál: „No tak tu motorku už mám 15 let, je to speciální motor dvoulitr, jde to a jezdí to. Mám ještě Goldwinga a takové věci, Stadiona a ještě nějaké veteránské 250 tky."

Petr Horký, Motorafani Bruntál: „Tříkolka, obsah 1300."

Nové technicky vyspělé stroje doplnili i motorkáři s historickými skvosty.

Laďa Thomas, motorkář, Rýmařov: „Jawa 350 Ogar, 49., 48., jsou to všechno takové kultovní stroje."
Luboš Dřevo, motorkář, Rýmařov: „Já jsem přijel na Jawa 350 Ogar, v černé barvě, je to renovované, je k tomu speciální policejní přilba."

Tolerantní bylo i počasí. Vítání jara tedy současně zahájilo i letošní kulturní sezónu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy