Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na bruntálském zámku proběhla oblíbená Zámecká noc, nabitá kulturou i uměním

  • Bruntál,

Zámecká noc v Bruntále je každoroční velkou akcí Muzea Bruntál v tomto období. Letos byl ozvláštněna bohatým kulturním programem i dvěma novými výstavami.

První výstavou jsou obrazy malíře Pavla Kremla, druhá byla právě zahájena vernisáží.

Ema Havelková, ředitelka Muzea Bruntál: „Pro fajnšmekry, kteří mají rádi muzejnictví, je pro dnešek připravena vernisáž Dáma prostovlasá nevychází, potom máme připravené nějaké hudební vstupy, taneční vystoupení."

Pavel Kreml, malíř: „Tématika byla daná dopředu, měly to být auta a já jsem to tak rozšířil, takže mluvnicky to obsahuje celý svět, ad A až do Ž. Takže automobily a ženy.“

Děti se mohly účastnit vlastního výtvarného tvoření. Výstavy i kultura byly doplněny stánky s domácími výrobky výrobců holandských sýrů, místního piva i míchaných nápojů.

Roman Valinčič, prodejce: „Nabízíme domácí sirupy, které děláme ve studené nebo v teplé formě, máme malinu, višeň, švestku, zázvor nebo jablko.“

Hlavním bodem programu byla vystoupení taneční skupiny Dhambra, nevidomé flétnistky Evy Blažkové a série speciálních vystoupení úspěšné domácí Taneční školy Stonožka.

Martina Vodičková, spolupořadatelka: „Dneska tady Stonožky budou tančit, budou tady mít i módní přehlídku modrotiskových sukní z dílny krnovských studentek."

Tamara Vlachynská, vedoucí TŠ Stonožka: „Máme tady dneska juniory a nejstarší soutěžní děti a zaměřili jsme se na tance pohádkové, na předvádění modelů, čili módní přehlídku, ty tady budou dvě a na tance historické.“

Závěr Zámecké noci v Bruntále tvořila oblíbená ohňová show na nádvoří zámku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy