Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výsledky voleb v Bruntále byly známy až v nočních hodinách

Bruntál |

Až do pozdních nočních hodin probíhalo sčítání hlasů ve volbách v Bruntále. Na první reakce v průběhu a po skončení voleb jsme se zeptali vítězných uskupení.

Až do pozdních nočních hodin probíhalo sčítání hlasů ve volbách v Bruntále. Na první reakce v průběhu a po skončení voleb jsme se zeptali vítězných uskupení.

Martin Pospíšil (SPD), třetí místo, 19,91%: „No zatím to vypadá dost dobře, máme kolem 16 procent, což je více, než jsme měli v posledních volbách, takže věříme, že to ještě trošku stoupne. Zatím neporcujeme medvěda, který běhá po lese, samozřejmě, některé vytipované partnery máme, ale necháme si to až podle výsledků voleb.“

Petr Rys (Bruntál 2022), druhé místo, 17,44%: „Jsme absolutně v závěru sečtení všech volebních okrsků, ještě nám zbývá jeden, ale je zřejmé, že vítězem letošních voleb je hnutí ANO. Já bych v prvé řadě chtěl poděkovat všem našim voličům, kteří nám zůstali věrní, kteří nás podporovali a kteří nám dali své hlasy. Chtěl bych také poděkovat našim rodinám, protože bez jejich zázemí bychom neměli vůbec šanci se pohybovat v komunální politice.“

Martin Henč (ANO), vítěz voleb, 27,60%: „Průběžné výsledky voleb mě hodně překvapily, samozřejmě, že pozitivně. Nicméně naše pokora možná a to, že jsme se drželi trošičku stranou možná přispělo k těmto výsledkům, ale opravdu je 50 procent sečteno a já nevím, jak to všechno dopadne. Budoucí koalice. Je to samozřejmě pro mě těžká otázka, ale celou dobu jsem mluvil o tom, i v předvolební kampani, že je rozpracovaných spousta projektů. A ty projekty samozřejmě někdo zpracoval, někdo na tom má zásluhu a já si myslím, že v těch projektech by se mělo pokračovat. Teď momentálně mám největší radost z výsledků voleb v Kočově. Protože Ing. Havlík, který vede Mikroregion Slezská Harta, tak je známka, je to budoucnost na 4 roky pro mikroregion, že bude fungovat ve stejném duchu, jako funguje, což je úžasné.“
Nahlásit chybu


K tématu

Mateřské školy oslavily Den rodin na zámku v Bruntále jako princové a princezny

21. května 2023 21:50 | Bruntál | Karel Soukop

Mezinárodní Den rodin byl v roce 1994 stanoven Valným shromážděním OSN na 15. května. Patří k významným dnům a mnoho organizací, samospráv i firem ho slaví společenskými akcemi. Bruntálské mateřské školy se rozhodly k tomu poprvé využít prostor zdejšího renesančního zámku.

Na zámecké noci na bruntálském zámku se mohli zapojit i návštěvníci

29. května 2023 9:57 | Bruntál | Karel Soukop

Akce Zámecká noc proběhla na bruntálském zámku podobně jako na mnoha jiných historických objektech v zemi. Ta bruntálská byly výjimečná svou pestrostí a programem, kde si každý mohl najít to svoje. Od výtvarného umění, přes kulturní vystoupení až k výtvarnému tvoření návštěvníků.

Letošní Zámecká noc na zámku v Bruntále byla interaktivní a s bubenickou show

21. května 2023 21:57 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Krásný den, vítejte u nového Kulturního okénka. To tentokrát otevřeme na Státním zámku v Bruntále, spravovaném Muzeem Bruntál. Tak jako na mnoha místech v zemi i tady proběhla Zámecká noc. Ta bruntálská byly výjimečná svou pestrostí a programem, kde si každý mohl najít to svoje.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

19. května 2024 18:09 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Nordic Walking vznikl původně ve Finsku a v posledních letech se masivně šíří po celém světě. V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR.

Více než 600 motorek zaplnilo centrum Bruntálu na tradičním Motorkářském vítání jara

13. května 2024 12:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

648. To je přesný počet motorek, které zaplnily náměstí a centrum Bruntálu. 15. ročník motorkářského Vítání jara přilákal davy zájemců a obdivovatelů strojů různých druhů a typů na dvou, třech i čtyřech kolech.

V Bruntále probíhá v současnosti několik velkých staveb a investic, další se chystají

5. května 2024 19:42 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále právě probíhá několik staveb a investičních akcí najednou a letos přibudou další. V současnosti na stavbu lokality Za mlékárnou navazuje stavba nového sportoviště. Dokončuje se rekonstrukce silničního napojení u rybníka, oprava silnice na Žlutý kopec a oprava autobusového nádraží.

Akce Ukliďme Česko se v Bruntále setkala se zájmem účastníků i přes chladné a deštivé počasí

2. května 2024 15:31 | Bruntál | Karel Soukop

I přes nepříznivé dubnové počasí proběhla v Bruntále každoroční akce Ukliďme Česko. Účastnili se jí jednotlivci, malé kolektivy i skupiny ze škol a jiných organizací. Na stanovištích po celém městě dostali vybavení a vybrali si lokalitu, kterou půjdou uklízet.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

21. dubna 2024 18:04 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Našlo se však nové řešení.

Unikátní výstava „Ve znamení černého kříže“ na bruntálském zámku

21. dubna 2024 17:53 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Velmi zajímavou a originální výstavu připravilo Muzeum v Bruntále ve výstavní síni bruntálského zámku. Pod názvem „Ve znamení černého kříže“ se zabývá se působením Řádu německých rytířů v Jeseníkách. Řád, vznikl již ve 12. století za křižáckých výprav do Palestiny nejprve jako řád špitální. Rytířským se stal až na konci 12. století za papeže Inocence III.

Výsledky voleb v Bruntále byly známy až v nočních hodinách
Vydáno 26. září 2022 11:06, Bruntál, Karel Soukop
Až do pozdních nočních hodin probíhalo sčítání hlasů ve volbách v Bruntále. Na první reakce v průběhu a po skončení voleb jsme se zeptali vítězných uskupení.

Až do pozdních nočních hodin probíhalo sčítání hlasů ve volbách v Bruntále. Na první reakce v průběhu a po skončení voleb jsme se zeptali vítězných uskupení.

Martin Pospíšil (SPD), třetí místo, 19,91%: „No zatím to vypadá dost dobře, máme kolem 16 procent, což je více, než jsme měli v posledních volbách, takže věříme, že to ještě trošku stoupne. Zatím neporcujeme medvěda, který běhá po lese, samozřejmě, některé vytipované partnery máme, ale necháme si to až podle výsledků voleb.“

Petr Rys (Bruntál 2022), druhé místo, 17,44%: „Jsme absolutně v závěru sečtení všech volebních okrsků, ještě nám zbývá jeden, ale je zřejmé, že vítězem letošních voleb je hnutí ANO. Já bych v prvé řadě chtěl poděkovat všem našim voličům, kteří nám zůstali věrní, kteří nás podporovali a kteří nám dali své hlasy. Chtěl bych také poděkovat našim rodinám, protože bez jejich zázemí bychom neměli vůbec šanci se pohybovat v komunální politice.“

Martin Henč (ANO), vítěz voleb, 27,60%: „Průběžné výsledky voleb mě hodně překvapily, samozřejmě, že pozitivně. Nicméně naše pokora možná a to, že jsme se drželi trošičku stranou možná přispělo k těmto výsledkům, ale opravdu je 50 procent sečteno a já nevím, jak to všechno dopadne. Budoucí koalice. Je to samozřejmě pro mě těžká otázka, ale celou dobu jsem mluvil o tom, i v předvolební kampani, že je rozpracovaných spousta projektů. A ty projekty samozřejmě někdo zpracoval, někdo na tom má zásluhu a já si myslím, že v těch projektech by se mělo pokračovat. Teď momentálně mám největší radost z výsledků voleb v Kočově. Protože Ing. Havlík, který vede Mikroregion Slezská Harta, tak je známka, je to budoucnost na 4 roky pro mikroregion, že bude fungovat ve stejném duchu, jako funguje, což je úžasné.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000033540/vysledky-voleb-v-bruntale-byly-znamy-az-v-nocnich-hodinach