Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálská čtyřřadá lipová alej na Uhlířský vrch soutěží v internetové anketě o titul Alej roku 2022

  • Bruntál,

Lipová alej na Uhlířský vrch je mezi nominovanými na titul Alej roku 2022. Čtyři řady více než kilometr dlouhé aleje byly vysázeny v roce 1766 na popud komtura von Riedheima. Čtyři pásy stromů končí na vrcholu Uhlířského vrchu u kostela panny Marie Pomocné.

Na internetu již pořadatelem ankety, spolkem Arnika, bylo spuštěno hlasování a obyvatelé se do něj zapojují.

Jakub Vlček, Městská knihovna Bruntál: „Ano, zúčastnili jsme se, protože naše alej na Uhlířském vrchu je nejkrásnější v republice, hlasoval kromě mě i celý kolektiv, všichni kolegové Městské knihovny Bruntál.“

Pavel Šalitroš, reprezentant a trenér fitness: „Já si myslím, že bruntálská alej je neodmyslitelnou součástí města a myslím si, že si zaslouží pár hezkých hlasů, aby tato alej, protože k tomu i já mám osobní vztah, tím, že jsem tady zdejší a chodil jsem tady na procházky jako děcko, i nějaká ta randíčka tady proběhla."

Kromě vzrostlých lip alej lemuje také jedinečná křížová cesta, dílo místního řezbáře Františka Nedomlela, jejíž zastavení dodávají aleji na atraktivitě.

Radek Zatloukal (nez.), místostarosta Bruntálu: „Právě se nacházíme na jednom z nejkrásnějších míst v Bruntále, je to lipová alej na Uhlířském vrchu. Já bych byl rád, kdyby všichni, kteří tuto alej znají, jak turisté, tak bruntaláci, tuto alej podpořili v hlasování o alej roku."
Petr Rys (STAN), místostarosta Bruntálu: „Naše úžasná čtyřřadá lipová alej, kterou vysázeli naši předkové před více než 200 lety, si jistě zaslouží výborné umístění v soutěži Alej roku. Chtěl bych vás všechny poprosit, abyste se připojili k hlasování, abyste hlasovali právě pro lipovou alej na Uhlířském vrchu a své hlasování provedli na webových stránkách www.alejroku.cz."

Hlasování končí 11. ledna příštího roku. Týden poté budou zveřejněny výsledky ankety i doprovodné fotosoutěže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy