Projekt Příběh kaple děti zaujal. Zúčastnilo se jej asi 50 žáků bruntálské Základní umělecké školy ve věku od 9 do 15 let.
Eliška Močková, autorka: "Já jsem kreslila tuhlenctu hlavu, tam jsou vlastně vypsaní umělci. Je tam například Michal Mach a další známí umělci, kteří tady kdysi vystavovali. Mám tam ještě - to je taková trošku napodobenina. Ten pán tu taky vystavoval a jmenuje se Schneider."
Michaela Kovářová, autorka: "Já jsem malovala tu hlavu jakoby trošku rozmázlou. Je to nějaká výtvarná trojice, která tady kdysi vystavovala, a byla to, myslím, hlava vytvořená ze zlata."
Kateřina Olejníčková, učitelka: "Tvořili různými technikami, třeba malbou na sklo nebo perokresba, kresba uhlem, koláže i sochařské práce ze sádry."
Mladí výtvarníci se postupně seznamovali s historií kaple. Dozvěděli se třeba, že pochází z 16. století, kdysi patřila k chudobinci a sirotčinci, že svatá Alžběta Durynská, které je kaple zasvěcena, patří k patronkám Slezska a další zajímavosti.
Kateřina Olejníčková, učitelka: "Vypovídá o historii kaple, o tom, co se tady dělo, když tady byla Galerie v Kapli. Vlastně jsme šli po stopách umělců, kteří tady vystavovali, šli jsme i do starší historie."
Mimo výstavních prostor je v kapli také další místnost vhodná třeba pro menší obchůdek, ateliér nebo uměleckou dílnu. Zájemci si ji mohou prohlédnout a případně se dohodnout na výhodném pronájmu.