Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční stromky Krnovanů poslouží jako palivo

  • Krnov,

Lidé se v těchto dnech zbavují vánočních stromků. Odkládat je mohou buď u kontejnerů, nebo ve sběrných dvorech. Každopádně by měly být očištěné od veškerých vánočních ozdob.

Někdo má doma vánoční stromek do tří králů, někdo do konce ledna a někdo do té doby, dokud zcela neopadne. Technické služby, které mají jejich svoz ve většině měst na starost s tím počítají a třeba v Krnově je budou svážet a likvidovat až do konce února.

„Veškeré vánoční stromky, co se sesbírají ve městě se stáhnou tady k nám do areálu TS na podnik, kde se potom následně poštěpkují. Nejvíc stromků bývá někdy po tom 6. lednu po třech králích. To svážíme i 4 až 5 kontejnerů. Snažíme se apelovat na občany, aby jednak stromky dávali odstrojené, ale aby ty stromky nevhazovali do nádob na komunální odpad, protože jednak potom komplikují ten následný odvoz a jednak se taky snižuje kapacita toho kontejneru," říká vedoucí provozu Čištění města TS Krnov Martin Tabach.

Ročně se jen v Krnově za svoz stromků po vánočních svátcích vyprodukuje zhruba 10 tun štěpky, která putuje tepláren. V Ostravě nebo Bruntále pak slouží jako hnojivo. „Štěpka jako taková potom slouží jako základ pro kompostování. Tato štěpka zrovna, ta se neprodává, ale jako je možné štěpku v rámci jiných dřevin, které město běžně produkuje v průběhu roku, tak se dá určitě odkoupit," vysvětluje ředitel TS Bruntál Václav Frgal.

Vánoční stromečky se dají odložit i do hnědých kontejnerů, ale jen nadrcené nebo nebo nastříhané na menší kousky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy