Reklama

Vánoční stromky Krnovanů poslouží jako palivo

  • 17. ledna 2019,
  • 20:37,
  • Krnov,
  • Yvona Fajtová

Lidé se v těchto dnech zbavují vánočních stromků. Odkládat je mohou buď u kontejnerů, nebo ve sběrných dvorech. Každopádně by měly být očištěné od veškerých vánočních ozdob.

Reklama

Někdo má doma vánoční stromek do tří králů, někdo do konce ledna a někdo do té doby, dokud zcela neopadne. Technické služby, které mají jejich svoz ve většině měst na starost s tím počítají a třeba v Krnově je budou svážet a likvidovat až do konce února.

„Veškeré vánoční stromky, co se sesbírají ve městě se stáhnou tady k nám do areálu TS na podnik, kde se potom následně poštěpkují. Nejvíc stromků bývá někdy po tom 6. lednu po třech králích. To svážíme i 4 až 5 kontejnerů. Snažíme se apelovat na občany, aby jednak stromky dávali odstrojené, ale aby ty stromky nevhazovali do nádob na komunální odpad, protože jednak potom komplikují ten následný odvoz a jednak se taky snižuje kapacita toho kontejneru," říká vedoucí provozu Čištění města TS Krnov Martin Tabach.

Ročně se jen v Krnově za svoz stromků po vánočních svátcích vyprodukuje zhruba 10 tun štěpky, která putuje tepláren. V Ostravě nebo Bruntále pak slouží jako hnojivo. „Štěpka jako taková potom slouží jako základ pro kompostování. Tato štěpka zrovna, ta se neprodává, ale jako je možné štěpku v rámci jiných dřevin, které město běžně produkuje v průběhu roku, tak se dá určitě odkoupit," vysvětluje ředitel TS Bruntál Václav Frgal.

Vánoční stromečky se dají odložit i do hnědých kontejnerů, ale jen nadrcené nebo nebo nastříhané na menší kousky.
SDS TRANSPORT s.r.o.
Bruntál
od 25 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu