Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VKK borce bude bolet, začátečníci si ji zamilují

  • Krnov,

Vrchařská koruna Krnovska je po roce opět tady. Odstartovala v březnu a potrvá až do konce listopadu. Předepsané vrcholy tak každý zvládne na pohodu. Pro ty nejzdatnější cyklisty je jich navíc o 10 méně.

„Krnov je geograficky velice dobře umístěný, takže můžeme si zvolit variantu buď rovnou směr Opava, nebo spíš kopečky směr Albrechtice. Výhoda je v tom, že vlastně  člověk, který začíná jezdit na kole, si vybere ze základních vrcholů 3.skupiny. Ty vrcholy najdete na stránkách www.vkk-bike.cz. Tak samo máme vrcholy, které skutečně budou bolet jako je třeba Velký Roudný,“ vysvětluje jeden z organizátorů Jan „Eifel“ Svrčina.

Dojít tam ale můžete i pěšky vedle kola. A využívat můžete třeba i autobusovou dopravu.

„Co se týče soutěží, máme každý měsíc. Takže člověk tam dá fotku z výletu, dá to sdílet na fb. Čím víc lajků má, tím víc má šanci vyhrát a může vyhrávat až 4x za celé období,“ dodává Jan Svrčina.

Jedním z oblíbených vrcholů je poutní místo Cvilín, které je národní kulturní památkou.

„Nejtěžší vrchol bude restaurace pod Biskupskou kupou, kde vede nové cesta, ale je to docela prudké. Věkově to není omezeno, můžou se účastnit mladí, starší, minulý rok jsme měli i lidi, kterým bylo nad 70 roků, kteří to absolvovali,“ doplňuje spoluorganizátor Petr Mikeska.

Anketa, účastnice VKK: „Já jsem si jakože nejlehčí vybrala ranč U Vojty v Branticích, ten je podle mě nejlehčí, protože  je to úplně na pohodu.“

„Byli jsme na Pradědu, v Albrechticích a na spoustě míst. Vážně toho je opravdu hodně.“

Loni se do vrchařské koruny krnovska přihlásilo kolem stovky lidí, celkově ji dokončila zhruba polovina. Letos se očekává  ještě více vrchařů. Už 23.března se můžete vydat na společnou vyjížďku. Start je na Hlavním náměstí v Krnově v 1 odpoledne a pojede se do Albrechtic.

Nahlásit chybu