Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oslavy Dne Země na krnovském Hlavním náměstí

  • Krnov,

Krnov se opět zapojil do celosvětové akce Den Země. Ta se každoročně koná 22.dubna. Na Hlavním náměstí se tak představily organizace, které mají co do činění s životním prostředím.

„Je to v podstatě už 19.rok, co město tuto akci organizuje. Bohužel dneska nám to počasí trošku nevyšlo, nevadí, ale věřím, že program je bohatý. Organizaci má na starosti  naše městské informační a kulturní středisko ve spolupráci s odborem živ.prostředí,“ říká Miroslav Binar (ANO), místostarosta Krnova.

„Pro letošní rok se nám podařilo oživit náměstí nejenom expozicí sokolníků, která je velmi hojně navštěvovaná, ale město mělo velmi dobrý nápad a to zopakovat vořiškiádu, která na náměstí byla naposledy před více jak 10 lety,“ upřesňuje moderátor akce Martin Bodešínský.

Právě vořiškiáda byla velmi zábavná a přilákala nejvíce lidí. Pejsci se utkali ve dvou kategoriích. Vyhlašoval se pejsek sympaťák a pejsek šikula.

„Pejsek sympaťák je celkově jak ten pejsek dokáže komunikovat se svým psovodem a vlastně pejsek šikula je tedy jak bude vynikat v těch disciplínách, které jsme si pro ně připravili, což je vlastně agility, skákání překážek,“ přibližuje Martina Mužíková z Odboru životního prostředí.

„On má 9 měsíců teď. My cvičíme zhruba 3 měsíce, Od půl roku jsme ho začali tak trénovat. Takové ty základy jakoby sednout, lehnout a tak, to jsme dělali  už asi dvou měsíců, tří. A jo, je šikovný, jako je chytrý,“ dodává majitelka voříška.

Návštěvníci akce si mohli vyrobit i papírový kelímek, model kytary nebo si vyzkoušet vypěstovat různé druhy meduněk.

„Máme tady originál ručně vyrobené papírové kelímky, do kterých nabízíme zájemcům malinovou šťávu s mátou tady koupenou a jde o to, že vlastně využíváme papír , který se dá zpětně zrecyklovat, není to prostě plast, protože se snažíme omezit ty plasty,“ říká Pavla Hájková z Odboru životního prostředí.

„Tady máme stánek střední umělecké školy varhanářského a máme tady pro děti nachystané, že si mohou vyrobit takovou malou maketu kytary,“ popisuje Jana Kypusová ze Střední umělecké školy varhanářské.

„Jsem ze základní organizace Krnova, máme tady prezentaci pro lidi, pro děti, ukázku knih, různé hry, živý úl, kde se mohou podívat, jak včelky žijí a ochutnávku medu,“ dodává vystavující včelařka.

Celou akci zpestřila spousta hudebních vystoupení. A nechyběly ani stánky s občerstvením a různými rukodělnými výrobky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy