Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž Hlas Slezska nabídla vyšší úroveň i více talentů

  • Krnov,

Krnov patřil už 2.ročníku soutěže Hlas Slezska. V Česku je ojedinělá, protože kombinuje klasický a komorní zpěv a sjely se na ni talentovaní mladí zpěváci nejen z naši republiky, ale i ze sousedního Slovenska.

„Vždycky je pouze populární nebo klasický zpěv, takže my jsme oba dva tyto zpěvy zkombinovali. Díky tomu máme v Krnově něco takového ojedinělého a jsme za to velice rádi,“ uvádí Petra Manczalová, ředitelka MIKS Krnov.

„Já jsem samozřejmě velice rád, že město se mohlo spolupodílet na organizování této soutěže a překvapila mě tak velká účast a budeme rádi, když se ta účast příští rok znovu potvrdí nebo i zvýší,“ dodává Pavel Moravec (nez.), místostarosta Krnova.

„Letos se přihlásilo dohromady kolem 143 soutěžících. Soutěžící jsou od Košic až po Plzeň mám pocit, takže celá československá republika,“ hodnotí zakladatelka soutěže Ilona Rédlová.

Soutěž je určena mladým talentovaným lidem ve věku od 7 do 22 let a společně ji pořádají Městské informační a kulturní středisko, město a základní umělecká škola. Jedním z patronů  soutěže byl stejně jako loni známý zpěvák Petr Bende.

„Účastníků bylo hodně, ale musím říct, že výborných účastníků bylo hodně. V Krnově si myslím, že uspořádali báječnou věc pro mladý zpěváky, muzikanty, umělce a dali jim velkou devizu do toho dalšího muzikantského života,“ chválí Petr Bende, zpěvák, porotce a patron soutěže.

„Soutěž se mi líbila moc, zpívala jsem 3 písničky. Děvče z Moravy od Bohuslava Martinů,“ říká vítězka kategorie 11-14 let klasický zpěv Ema Zajacová z Krnova

„Bylo to tady úplně úžasný, strašně se mi tady líbilo, porota byla úplně úžasná, prostě je to tady úžasný,“ chválí vítězka kategorie 15-17 klasický zpěv let Veronika Nováková z Nýřan.

„Mi se hrozně hezky soutěžilo a fakt to je nádherný a zpíval jsem auťáka,“ dodává Vítěz kategorie 11-14 let populární zpěv Arsen Pletan z Prahy

„Mě se soutěžilo v Krnově velice dobře. Já jsem zpívala od Stone Cold od Demi Lovata,“ uzavírá vítězka kategorie 15-17 let populární zpěv a absolutní vítězka Sabina Pletanová z Prahy

Finále soutěže se uskutečnilo v zaplněné koncertní síni svatého Ducha, kde vítězové všech kategorií vystoupili veřejně před publikem a převzali si i zasloužené ceny. Kromě Petra Bendeho tady zazpívala mimo jiné i dvojnásobná držitelka ceny Thalie Jana Šrejma Kačírková

Nahlásit chybu