Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den otevřených dveří v Domově pro seniory v Krnově nabízel dobroty k ochutnání, kulturu i tanec

  • Krnov,

Domov pro seniory v Krnově otevřel své brány. Den otevřených dveří ukázal nejen to, jak v něm klienti žijí a jak se baví, ale také to, jaké služby toto zařízení nabízí.

„Žijeme velice rušně, zrovna dnes tady probíhá například taneční terapie pana doktora Velety, což je bývalý choreograf národního divadla a probíhaly tady hodiny jak dopoledne, tak v odpoledních hodinách, kde se třeba i zájemci mohli zapojit, takže třeba žáci ZŠ, kteří tady byli, tak tančili s námi a opravdu klienti mají možnost být s někým tanečně laděným, někým motivovaným a z těchto chvil potom žijí velmi dlouho, protože je to baví,“ popisuje ředitelka domova Kateřina Michalíková.

Připraveno bylo mimo jiné i hudební vystoupení ZUŠ a lidé mohli ochutnat i zdejší kuchyni.

„Na dnešní den jsme připravili normální menu. Takže je to kuřecí stehno na divoko s rýží, potom je to řízek Ondráš, samozřejmě s nějakým kysaným zelím a beraními rohy a salát rajčatový s mozzarelou, krůtími nudličkami a ciabatou,“ říká vedoucí kuchyně Gabriela Remešová.

Nechyběly ani různé druhy jednohubek a po ochutnávce lidé mohli jídlo ohodnotit.

„Když to vyzkouší, tak prostě nám řeknou, jestli jim chutnalo, nebo nechutnalo ať něco z toho máme taky my. To je zá mě jakoby, protože z druhé strany potřebujeme vědět, jestli to těm lidem chutnalo nebo nechutnalo,“ dodává vedoucí kuchyně.

V rámci dne otevřených dveří si návštěvníci mohli nechat změřit tlak a cukr v krvi

Anketa, obyvatelé a návštěvníci domova: „Domov se mi líbí občas sem jdu na ten senior point se podívat, ale jinak jako se snažím vystačit sama, abych to, třeba jednou se sem budu muset uchýlit.“

„Hezky, škoda, že člověk nemůže s těma nohama. Když si vzpomenu, když jsem byla mladá, rock and roll se tančil, charleston a všechno.“

„Líbí se mi tady moc, je to tady takové pestré, barevné, je tady velký prostor, spousta klientů asi zřejmě a příjemný personál.“

Zařízení na Roosveltově ulici nabízí tři registrované služby. Domov pro seniory, domov se zvláštním režimem a pečovatelskou službu. V současné době navíc připravuje novou koncepci na odlehčovací pobytovou službu, která ve městě chybí a je o ni zájem. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků