Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zbytečné manévry kvůli koronaviru v Krnově. Muž, který přišel do nemocnice, si pobyt v Itálii vymyslel

  • Krnov,

Velice nepříjemnou zkušenost má za sebou Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, které ve středu dopoledne navštívil cizí státní příslušník středního věku. Tento muž prošel čekárnou urgentního příjmu, kde bylo deset pacientů a přišel do kontaktu se sedmi zdravotníky. Zdravotníkům opakovaně tvrdil, že se vrátil z Itálie.

Zdravotníci muže odvedli do infekční ambulance a uzavřeli část urgentního příjmu. „Postupovali jsme dle směrnic, kontaktovali epidemiologa a dokonce přivolali speciální tým, který u muže provedl stěr z dutiny ústní. Jelikož jsme na základě cestovatelské anamnézy usoudili, že by mohl trpět infekčním onemocněním Covid 19,“ sdělil náměstek léčebné péče SZZ Krnov MUDr. Bronislav Sedláček. Prostor čekárny byl vydezinfikován, přítomní pacienti poučeni o možném riziku a odesláni domů. V té době ale docházelo v celém případu ke zvratu. „Na základě spolupráce s vedením města Krnova se nám podařilo cizince identifikovat. Od starosty jsme dostali informaci, kde muž pobýval i to, že se v posledních dnech dostal do hledáčku strážníků i policie. Proto jsme kontaktovali majitele ubytovacího zařízení, který nám potvrdil, že muž nikam necestoval. Tato skutečnost byla podložena i kamerovým záznamem, který osobně shlédl místostarosta Krnova,“ řekl mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Vedení nemocnice z toho důvodu na podvodníka přivolalo policii České republiky, která jej převezla na své oddělení. „K chování tohoto individua bohužel nemohu nalézt vhodná slova. Chápu, že někdo může přijít o práci a bydlení, ale toto je neomluvitelné. Rozhodli jsme se proto podat trestní oznámení,“ dodal náměstek Sedláček.

text: Jiří Krušina, SZZ Krnov, ilustrační foto

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků