Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnovští hasiči zachránili muže, uvězněného ve vpusti u jezu, i s jeho psem

  • Krnov,

Krnovští hasiči vytáhli muže a psa z betonové vpusti u jezu na řece Opavě. Do čtyřmetrové hloubky tam propadl pes a jeho majitel mu šel na pomoc. Z místa už se ale sám nedokázal dostat a tak zavolal hasiče.

Profesionální hasiči se postarali ve středu odpoledne v Krnově o rychlou záchranu muže středního věku, který během procházky po břehu řeky Opavy zachraňoval svého psa z betonové vpusti do náhonu, ale už s ním nedokázal z hloubky téměř čtyř metrů vylézt.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Pod psem se zřejmě propadly staré a shnilé desky, zakrývající nezajištěnou vpusť do náhonu z řeky Opavy nedaleko jezu Papírový mlýn. Muž i větší pes vyvázli díky hasičům bez zranění."

Muž skočil pro svého psího miláčka a snažil se jej držet, vodu měl po prsa. Protože už s ním nebyl sám schopen vylézt nahoru, podařilo se mu alespoň mobilním telefonem zavolat na tísňovou linku hasičů. Než jej i psa hasiči vytáhli, ve velmi studené vodě tak strávil zhruba deset minut. I tak byl řádně podchlazený.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči z krnovské stanice mu pomohli se svlečením do spodního prádla a přehodili přes něj teplou deku. Až pookřál, povolili mu odjet osobním autem domů. I se psem a dekou, kterou samozřejmě muž později hasičům vrátil."

Záchranná akce tak měla dobrý konec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy