Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý řidič se vyměnil za volantem s dalším opilcem. Jeden měl zákaz řízení a druhý neměl vůbec řidičák

  • Krnov,

Poměrně velkou dávku drzosti měla dvojice opilých mužů v Krnově. Jeden sedl za volant Škody Fabia se zákazem řízení, jenže ho zastavili policisté a nadýchal 1,7 promile. Po kontrole sedl za volant další opilý muž, který policistům nadýchal dokonce 2,2 promile a navíc vůbec nebyl držitelem řidičského oprávnění.

Ve čtvrtek 19. srpna hlídkovali policisté 20. minut po půlnoci v Albrechtické ulici v Krnově. Zastavili 30letého řidiče Škody Fabia, který nejen že nadýchal, ale zároveň neměl za volantem co dělat.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Bylo zjištěno, že tento řidič je v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,7 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že muž z Bruntálska má v současné chvíli vysloven status neřidiče, poněvadž má rozhodnutím Okresního soudu v Bruntále vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny i podskupiny řidičských oprávnění až do července roku 2023. Zakročující policisté 30letému muži na místě zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření."

Po vyřešení této záležitosti následovala velmi neobvyklá situace. Za volant Fabie sedl další 33letý muž z Bruntálska, zřejmě kamarád opilého původního řidiče. Jenže policistům bylo hned jasné, že i druhý z řidičů je opilý.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Policejní hlídka z krnovského Obvodního oddělení jej rovněž zastavila, zkontrolovala a odborným měřením dechovými zkouškami u něj byly naměřeny hodnoty bezmála 2,2 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že tento muž není vůbec držitelem řidičského průkazu s patřičným řidičským oprávněním."

Oba případy jsou nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany krnovských policistů a kriminalistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy