Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior Club Čeladná slaví první dekádu

  • Čeladná,

Senior Club v Čeladné, přestože slaví kulatiny,  je vlastně poměrně mladé seskupení. V lednu si připomněl 10 let existence. Do klubovny se při této příležitosti vměstnali jeho příznivci, hosté i delegace ze slovenské partnerské obce Zubrohlava.

PAVOL BUGEĽ, starosta obce Zubrohlava (SK)

“Je to k nevíře, uteklo to jako voda těch deset let. Podařilo se to rozjet a vytvořila se taková rodinná parta lidí. Takové to zdravé jádro a pak další okruh lidí, kteří třeba chodí jen občas,” podotkl  Petr Bernady, koordinátor Senior Clubu Čeladná.  

Členství v klubu je volné, průběžně navštěvuje jeho aktivity asi 80 lidí z Čeladné a okolí. 

anketa: návštěvníci Senior Clubu Čeladná

Původně si vzal zdejší senior club pod křídla soukromý subjekt, zhruba pátým rokem jej zastřešuje obec. 

“Pro seniory je klub zajímavý ze dvou důvodů. První věc je, že se doma neskutečně nudí. Ta druhá věc je, že jsou znovu ve společnosti, jsou opravdu v centru dění.  Ty lidi to naplňuje. Je dobré, že ve vyšším věku žijí v takové komunitě, a že se to jen nesmrsklo na tento dům a jeho obyvatele, ale že jsou tu lidé z různých míst obce, to je jenom dobře,” zdůraznil Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné. 

Klubovnu mají senioři v domě s pečovatelskou službou. Mezi pravidelné akce patří cvičení, posezení u muziky, přednášky, výlety a procházky po okolí.

“Vycházka musí být tak, aby byl cíl v hospodě,” pousmál se Petr Bernady. 

Humor a dobrá nálada jsou podle Petra Bernadyho tou nejdůležitější náplní každé klubové činnosti, v  letošním roce připravuje pro příznivce zájezd do Vizovic a Luhačovic.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy