Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turisté jsou bonusem, občas ale s negativním jevem

  • Čeladná,

Čeladná je v posledních letech stálicí na mapě beskydských turistických cílů. Nic se na tom nezměnilo ani během této letní sezony. V obci je více než tisíc chat pro individuální rekreaci a další kapacity jsou ve velkých střediscích a hotelích.

Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Turismus už tu byl daný téměř klasicky. Je to hodně vyhledávaná turistická oblast. Možná tím, že teď někteří omezují cesty do zahraničí, tak o více cítíme četnost turistů, kteří vyhledali pobyt v naší krásné obci.”

Pro místní obyvatele i turisty se v obci obvykle koná i řada kulturních akcí, ta největší, festival Ladná Čeladná, ale musela být nakonec kvůli epidemiologické situaci na Karvinsku a Frýdecko-místecku zrušena.

Martina O’Reilly, kulturní komise, Čeladná: ”Kvůli situaci, která nyní panuje, se velké akce, bohužel, ruší. Ale v září připravujeme Irský večer, na který doufáme, že dorazí spousta návštěvníků, a že vůbec bude moci proběhnout.

Turistický ruch přináší obci velké bonusy, ale také negativní jevy. Od roku 2011 tu platí vyhláška o ochraně pořádku. Řeší například rušení nočního klidu nebo režim použití hlučných sekaček, křovinořezů a motorových pil o víkendech.

Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Někteří místní se už možná cítí, dá se říci, těmi turisty do jisté míry obtěžování. Třeba nevhodné parkování, zabírání volných luk, které zdánlivě působí, že nikomu nepatří, ale jsou v soukromém vlastnictví.”

Vymahatelnost dodržování pravidel daných vyhláškou je ale podle místostarostky často obtížná, spoléhat se tak musí spíše na slušnost, toleranci a ohleduplnost.
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

ZOWADA GROUP a.s. - pracoviště SÚJ Jablunkov
Jablunkov
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků