Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Irský večer v Čeladné připomene tradice a odzvoní létu

  • Čeladná,

Čeladná se připravuje na 2. Irský večer. Ten vypukne v sobotu 12. září. S nápadem přišli v loňském roce poprvé ředitel Hotelu Prosper a zdejší publicista a vlastivědec Petr Andrle. Jako spolupořadatel se přidala i obec.

Martina O’Reilly, kulturní komise, Čeladná: “Jsme moc rádi, že můžeme být součástí. Letos to bude mít trošinku větší rozměr, hlavní stage posouváme na náměstí a zároveň se tak rozloučíme i s létem a prázdninami.”

Vše ale začne už v jednu hodinu po poledni na letní zahrádce hotelu Prosper odhalením sochy sv. Patrika.

Petr Andrle, spoluorganizátor akce: “Moravskoslezský kraj spojuje s Irskem to, že jako jediný kraj v české republice má památky na irskou emigraci z 19. století.

Venkovní prostor hotelu bude přejmenován na zahradní restauraci sv. Patrika. Aktu by měla být přítomna také irská ambasadorka v České republice. Chybět nebudou irské tance a typické irské produkty .

Emil Hlahůlek, spoluorganizátor akce: “Bude čepované pivo Guinness, irské whiskey, irské jídlo a irská muzika. Největší lákadlo je večerní koncert kapelu U2 revival na náměstí.”

Atmosféru krajiny sv. Patrika pak doladí také vystoupení ostravské kapely Acoustic Irish.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyPila Haratyk s.r.o. - pracov. Nebory
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - Logistic park Nošovice.
Nošovice
od 24 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Vejmelka - LESK - pracoviště Raškovice, KONTAKTNÍ OSOBA Koželuhová Jana, tel.: 558 621 614, 731 622 479, e-mail: lesk@vejmelka.cz
Raškovice
od 97 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry